Sumitomo Rubber Ako
19° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Kamyon ve TIR şoförleri isyan etti

Yaklaşık 100 kamyon, TIR ve kamyonet eylem yaptı, ana yol kilitlendi Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da yaklaşık 100 kamyon, TIR ve kamyonetler, ‘dijital takograf’ uygulamasına tepki için konvoy düzenledi. Çankırı’da Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı yaklaşık 100 kamyon, TIR ve kamyonetler, ‘dijital takograf’ uygulaması nedeniyle yoğun kar yağışına rağmen araçlarıyla Çankırı-Ankara ve Çankırı-Kastamonu karayolu üzerinde araç konvoyu […]
Bölgesel - 7 Ocak 2020 10:57 A A

Yaklaşık 100 kamyon, TIR ve kamyonet eylem yaptı, ana yol kilitlendi

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da yaklaşık 100 kamyon, TIR ve kamyonetler, ‘dijital takograf’ uygulamasına tepki için konvoy düzenledi.

Çankırı’da Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı yaklaşık 100 kamyon, TIR ve kamyonetler, ‘dijital takograf’ uygulaması nedeniyle yoğun kar yağışına rağmen araçlarıyla Çankırı-Ankara ve Çankırı-Kastamonu karayolu üzerinde araç konvoyu yapıp kornalarla uygulamayı protesto etti. Yaptıkları protestoda ana yol kilitlendi.

Çankırı Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin bulunduğu Ankara yolu üzerindeki garajdan ana yola çıkış yapan Kamyon ve TIR’lar, Çankırı-Ankara karayolu güzergahından Kastamonu istikametine doğru hareket etti. Kenbağ mevkiine kadar korna eşliğinde ana yoldan giderek Kenbağ mevkiinden yeniden geri dönüş yaptı. Araçların geçişleri esnasında ana yol ve kavşaklarda uzun araç kuyrukları oluştu. Kamyon eylemi araçların yine Ankara karayolu istikametinden kooperatife ait garaja dönüş yapıp garajda son buldu.

Yurt genelinde başlatılan eylemlere Çankırı’dan da gelen destek esnasında ana yol güzergahında şehirlerarası nakliye yapan çok sayıda kamyon da konvoya katılıp kornalarla eyleme destek oldu.

“Kamyonculuğun yok olması demek, bir çok esnafın da batması demektir.”

Motorlu Taşıcılar Kooperatifi’nde sona eren eylemlerinin ardından burada toplanan kamyoncular yapılan eylem ile ilgili açıklama yaptı. Çankırı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Necati Akdoğan’ın da destek verdiği eylemin bitiminde, Akdoğan milletvekillerine gönderdiği mesajı okudu. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Ali Şahin de yaptığı konuşmada taşıma sektörünün zor durumda olduğuna vurgu yaparak, “Türkiye ekonomisi sıkıntılı olduğu için sektör da zaten zor dönemler yaşıyor. Bu zorlukların içerisinde bunun dayatılması da bizim sektörümüzün tamamen yok olması demek. Kamyonculuğun yok olması demek, bir çok esnafın da batması demektir.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 6057 kez okundu.
Bölgesel - 10:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by