Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Karatekin Hastanesi Başhekimi Cem Dilmen Kariyer Günleri’nin konuğu oldu

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Cem Dilmen, Çankırı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Kariye Günleri’nin konuğu oldu. Lise içindeki bir salonda düzenlenen etkinlikte Dilmen öğrencilerle hem sohbet etti hem de tavsiyeler verdi. Kariyer seçiminin genç bireyler için zorlu ama hayati önem arzeden bir konu olduğunu belirten Dilmen, ‘’Hem bir hekim hem […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 25 Mayıs 2022 18:21 A A

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Cem Dilmen, Çankırı 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Kariye Günleri’nin konuğu oldu. Lise içindeki bir salonda düzenlenen etkinlikte Dilmen öğrencilerle hem sohbet etti hem de tavsiyeler verdi.

Kariyer seçiminin genç bireyler için zorlu ama hayati önem arzeden bir konu olduğunu belirten Dilmen, ‘’Hem bir hekim hem de bir  yönetici olarak sizlere ilk tavsiyem kendinize güvenin. Mutlaka bir hedefiniz olsun. Rotası olmayan bir geminin hangi limana gideceği belirsizdir. Lise yıllarınızdaki fedâkârlıklarınız ömrünüzün geri kalanını şekillendirecek. Gençliğinizin kıymetini bilmeli ve çok çalışmalısınız. Bir daha asla bu sıralara dönemeyeceksiniz. Düzgün bir programla, gayretli bir şekilde çalışırsanız her bölümü, her üniversiteyi kazanırsınız. Gelecekte kendinizi nasıl görmeyi hayal ediyorsanız bugünü ona göre şekillendirin. İnanırsanız hayatta başaramayacağınız bir şey yok. Unutmayın, ne iş yaparsanız yapın mutlu olacağınız işi yapmaya çalışın’’ diye konuştu.

Hekimlik mesleği ile ilgili görüşlerini de paylaşan Op. Dr. Cem Dilmen, ‘’Bazen kritik vakalara bakıyor, insanların acılarını dindiriyoruz. Artık günümüzde Afrika’dan bile hastalarımız geliyor. Başarılı geçen bir ameliyatın ardından aldığımız hazzın tarifi yoktur. Hekimlikte saat, mesai gibi kavramlar da yok. Gece yarısı yatağınızdan kalkıp acil durumdaki bir hastaya müdahale için yola çıkabilirsiniz. Bizim mesleğimiz insanların hayatlarına doğrudan dokunan bir meslek. Eğer bu yola girerseniz, çok çalışmalı, kendinizi mesleğinize adamalısınız’’ dedi.

Sohbet havasında geçen etkinliğin ardından Dilmen gençlere yönetim alanında yaşadığı tecrübeleri de aktardı. Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. Kariyer Günleri kapsamında, Çankırı Özel Karatekin Hastanesi hekimleri ilerleyen günlerde lisenin misafiri olmaya devam edecek.

Bu haber 781 kez okundu.
Bölgesel - 18:21 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by