Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Karatekin Hastanesi tatbikatı gerçeğini aratmadı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, olası bir doğal afet durumunda hazırlıksız yakalanmamak adına gerçeğini aratmayacak şekilde tatbikat düzenledi. Bir ilçemizde deprem olduğu yaralıların intikal edeceği bilgisi ile hastane alarm durumuna geçirildi. 15:00’da başlayıp 16:00’da sonlandırılan tatbikat 9 hekim, 61 sağlık personeli, 23 destek hizmet personeli olarak toplam 93 personel ile masa başı ve […]
Çankırı Gündemi - 14 Ekim 2019 09:55 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi, olası bir doğal afet durumunda hazırlıksız yakalanmamak adına gerçeğini aratmayacak şekilde tatbikat düzenledi.

Bir ilçemizde deprem olduğu yaralıların intikal edeceği bilgisi ile hastane alarm durumuna geçirildi. 15:00’da başlayıp 16:00’da sonlandırılan tatbikat 9 hekim, 61 sağlık personeli, 23 destek hizmet personeli olarak toplam 93 personel ile masa başı ve uygulamalı olarak iki aşamada yapıldı.

Önceden hazırlanan ve yaralı kostümleri ile makyajları yapılan afetzede yaralıların hastaneye gelmeleri, ile oluşan manzara gerçek bir durumu aratmadı.

Afet Yönetim Merkezi’nde oluşturulan Kurumlararası Koordinasyon Yetkilisi, Halkla İlişkiler

Yetkilisi, İş Güvenliği Yetkilisi, Tıbbi/Teknik Danışma Kurul Yetkilisi, Operasyon, Planlama, Lojistik ve Finans Ekipleri Hastane Afet Yöneticisi Başkanlığı’nda ilk durum değerlendirmesi yapılarak, hastane içinde gerekli önlemlerin ve hazırlıkların ivedilikle yapılması için talimat verildi.

Tatbikat sonrası konuşan Hastane Mesul Müdürü Op. Dr. Cem DİLMEN, “Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nin olabilecek afet ve acil durumlara hazırlıklı olması büyük önem taşımaktadır. İç Anadolu Bölgesi birinci derece deprem kuşağında yer almakta ve ilimiz de bu açıdan riskli olduğundan, afet ve acil durumlara her zaman hazırlıklı olmamız gerekiyor. Bu sebeple hastanemizde de belirli aralıklarla afet ve acil eylem tatbikatları gerçekleştiriyoruz.

Güvenliğimiz için her zaman hazırlıklı olmak zorundayız. Hastane yönetimi olarak oldukça başarılı ve öğretici geçen, aynı zamanda farkındalık yaratan bu uygulamaları farklı afet senaryoları hazırlayarak geliştirmek istiyoruz” dedi. Yaptıkları, deprem konulu masa başı ve uygulamalı tatbikata görev alan herkese teşekkür etti.

Hastane yetkilerince yapılan açıklamada; Tatbikatımız senaryomuza uygun, birimlere verilen görevlerin tam anlamıyla yerine getirilmesiyle sonuçlandı.

Allah afetten, kazadan muhafaza etsin ancak bizler vazifemiz gereği tedbire ait hazırlıklarımızı tamamlıyoruz.’’ denildi.

Bu haber 5901 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by