Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Kardelen Bolulu ilk kişisel resim sergini açtı

Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde koruyucu aile etkinlikleri kapsamında koruyucu aile hizmet modelinden yararlandırılan Kardelen Bolulu isimli öğrenci ilk kişisel resim sergisini açtı. 100. Yıl Kültür Merkezi Resim Galerisi’nde açılan sergiye Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve eşi Melike Ayaz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Zeliha Sağlam, Çankırı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 21 Eylül 2021 18:24 A A

Çankırı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde koruyucu aile etkinlikleri kapsamında koruyucu aile hizmet modelinden yararlandırılan Kardelen Bolulu isimli öğrenci ilk kişisel resim sergisini açtı.

100. Yıl Kültür Merkezi Resim Galerisi’nde açılan sergiye Çankırı Valisi Abdullah Ayaz ve eşi Melike Ayaz, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Zeliha Sağlam, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Tahsin Yıldırım, daire amirleri, STK temsilcileri, basın mensupları ve Çankırılı sanatseverler katıldı.

Kardelen Bolulu henüz 16 yaşında. Bolulu en büyük hayali olarak, öncelikle resim becerisini daha fazla geliştirmek için üniversite eğitimini güzel sanatlar alanında tamamlayarak Türkiye’de ve dünyada tanınır bir ressam olarak Türkiye’nin gurur kaynağı olmayı istiyor. 2013 yılında Koruyucu Aile Modeli kapsamında Hasan Tahsin ve Halime Yıldırım çiftinin yanına yerleştirilen Kardelen’in resim yeteneğini keşfeden koruyucu aile bireyleri küçük kızı güzel santalar lisesine yönlendirmişler. Kardelen Bolulu, ilerleyen zamanlarda tekrar resim sergisi açmak istediğini ifade etti. Açılan sergide 50’in üzerinde resim sergilenmekte.

Bu haber 476 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by