Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Kariyer Günleri Ilgaz’da devam ediyor

Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki 8. sınıf öğrencilerinin tamamı için düzenlenen “Kariyer Günleri” Ilgaz Belediyesine ait Çok Amaçlı Gösteri ve konferans Salonunda devam ediyor. Saat 10.30’da başlayan etkinlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Bahçeci 129 ortaokul son sınıf öğrencisine seslendi. Öğrencilere eğitim ve eğitimin öneminden, meslek seçiminde hedef belirlemeden bahseden Aydın Bahçeci, Türkiye’nin […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 12 Ocak 2022 18:07 A A

Ilgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçedeki 8. sınıf öğrencilerinin tamamı için düzenlenen “Kariyer Günleri” Ilgaz Belediyesine ait Çok Amaçlı Gösteri ve konferans Salonunda devam ediyor.

Saat 10.30’da başlayan etkinlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Bahçeci 129 ortaokul son sınıf öğrencisine seslendi.

Öğrencilere eğitim ve eğitimin öneminden, meslek seçiminde hedef belirlemeden bahseden Aydın Bahçeci, Türkiye’nin coğrafi bölgeleri ve bu bölgelere ait özelliklerden yola çıkarak “coğrafya kaderdir” sözüne adeta bir gönderme yaparak Orta Anadolu coğrafyasındaki kısıtlı imkanlardan ve öğrencilerin neler yapabileceklerinden bahsederek girişini yaptığı sunumuna, gerek kendi hayatından, gerekse öğretmenlik dönemi boyunca yaşadığı olaylardan ve kesitlerden bahsederek ve yetiştirdiği öğrencilerin başarılarından örnekler vererek süslediği konuşmasıyla devam etti.

Her mesleğin önemli ve değerli olduğuna değinen Bahçeci, öğrencilerin henüz yolun başında olduklarını, 8. sınıf sınavının hayatın sonu olmadığını vurguladı.

Hayatta önemli yeri olan dini ve milli şahsiyetlere de değinerek, ilçedeki okullara da adlarının verildiği Osmanlı Devleti’nin önemli padişahlarına da atıfta bulundu.

Yer yer eski ve yeni imkanların karşılaştırmasına da yer verilen sunumda, ara ara öğrencilerin soruları programın akışında etkili oldu.

Bu haber 270 kez okundu.
Bölgesel - 18:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by