Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Kastamonu, Çankırı ve Sinop’tan Macera Turizmi açılımı

Çankırı’da Yeni Gün ▌İstanbul’da düzenlenen Macera Turizmi ve Sporları Fuarı’nda macera severleri ağırlayan Kastamonu, Çankırı ve Sinop stantları yoğun ziyaretçi alan stantlar arasında yer aldı. Macera turizminde bölge destinasyonları söz sahibi olabilir Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden turizm sektörüyle ilgili kamu kurumlarının yanı sıra özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yer aldığı standlarda, Bölgenin […]
Bölgesel - 21 Şubat 2020 09:29 A A

Çankırı’da Yeni Gün

İstanbul’da düzenlenen Macera Turizmi ve Sporları Fuarı’nda macera severleri ağırlayan Kastamonu, Çankırı ve Sinop stantları yoğun ziyaretçi alan stantlar arasında yer aldı.

Macera turizminde bölge destinasyonları söz sahibi olabilir

Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinden turizm sektörüyle ilgili kamu kurumlarının yanı sıra özel sektör ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yer aldığı standlarda, Bölgenin potansiyel macera turizmi ve sporları alanındaki turizm destinasyonları turizm profesyonelleri ile ziyaretçilere tanıtıldı. Maceraya katıl sloganıyla ziyaretçilerini ağırlayan üç ilin destinasyonları sektör temsilcilerinin beğenisini kazandı. Macera ve doğa sporlarıyla ilgili yeni yerleri keşfetmek isteyenler için Kastamonu, Çankırı ve Sinop illerinin potansiyel varış noktalarına sahip olduğunu ifade eden turizm temsilcileri, ileriki sezonlarda bu fırsatın değerlendirilebileceğini belirtiyorlar.

Yabancı Turizm Profesyonelleri bilgi aldı

Fuar boyunca macera severlerin ve turizm profesyonellerinin ziyaret ettiği stantlarda aynı zamanda yerli ve yabancı turizm temsilcileriyle karşılıklı ziyaretler de gerçekleştirildi. Ayrıca fuar boyunca standı ziyaret eden yurt içinden ve yurt dışından Gürcistan ve Karadağ gibi ülkelerin turizm temsilcilerine destinasyonlarla ilgili bilgiler paylaşılarak, Kastamonu, Çankırı ile Sinop illerinin doğa ve macera konseptli tur programlarına dâhil edilmesi konusunda ikili görüşmeler yapıldı.

Doğa sporcularının kanyon geçişlerinde kullandıkları ekipmanların sergilendiği cansız manken ziyaretçiler tarafından ilgiyle karşılanırken, Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği tarafından da kanyon geçişleri ve eğitimleri ile ilgili ayrıntılı bilgiler verildi. Yamaç paraşütü sporcularına ise Sinop Yelkentepe’de ve Çankırı Bayramören’de sunulan imkanlarla ilgili bilgiler aktarıldı. Macera turizmi ve sporları unsurlarını içeren videolar ise katılımcılar tarafından beğeniyle karşılandı. Fuar boyunca Küre Dağları Milli Parkı’nda yer alan Valla Kanyonu, Horma Kanyonu, Ilıca Şelalesi ve Ilgarini Mağarası ziyaretçilerden yoğun ilgi görürken, Yıldıztepe, Ilgaz ve Yurduntepe Kayak Merkezleri de katılımcıların ilgi odağında yer aldı.

Bu haber 16421 kez okundu.
Bölgesel - 09:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by