Sumitomo Rubber Ako
13° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Kaymakam Çelik İdareciler Günü mesajı yayınladı

Çankırı’da Yeni Gün Atkaracalar Kaymakamı Musa Kazım Çelik İdareciler Günü mesajı yayınladı. Çelik, “10 Ocak 1971 yılında Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk Mesleki Toplantı başlangıç kabul edilerek, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulunda 10 Ocak tarihi, “İdareciler Günü” olarak kabul edilmiştir. Ülkesine ve insanlarına hizmet etme aşkı ile çalışan, “Halka […]
Çankırı Gündemi - 11 Ocak 2020 10:14 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Atkaracalar Kaymakamı Musa Kazım Çelik İdareciler Günü mesajı yayınladı.

Çelik, “10 Ocak 1971 yılında Mülki İdare Amirleri sınıfının ihdası ile yapılan ilk Mesleki Toplantı başlangıç kabul edilerek, Türk İdareciler Derneği tarafından 1978 yılı Genel Kurulunda 10 Ocak tarihi, “İdareciler Günü” olarak kabul edilmiştir.

Ülkesine ve insanlarına hizmet etme aşkı ile çalışan, “Halka hizmet, Hakk’a hizmettir” prensibi ile görev yapan Mülki İdare Amirleri, devletimizin önemli bir yapıtaşıdır. Vali, Vali Yardımcısı, Kaymakam ve diğer devlet kademelerinde bulunan Mülki İdare Amirlerimiz, sadece devletin varlığını, gücünü ve otoritesini değil, şefkatini de temsil etmekte, devlet ile vatandaşlarımız arasındaki güven ve sevgi bağlarının da güçlenmesini tesis etmektedir.

Mülki İdare Amirlerimiz, milletimizin huzuru, refahı ve güvenliği için üstün bir vazife bilinciyle çalışırken, ülkemizin gelişmesinde, Vatandaşlarımızın yaşam standartlarının yükseltilmesinde de büyük görevler üstlenmektedirler.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Şehit Kaymakam Ağabeyimiz Muhammet Fatih Safitürk ve diğer şehit mülki idare amirlerimiz olmak üzere ebediyete intikal etmiş olan mülki idare amirlerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, görevini şerefle tamamlayarak emekliye ayrılan meslek büyüklerimize sağlık ve mutluluklar diliyorum.

Yurdumuzun dört bir köşesinde büyük bir özveri ile fedâkarca görev yapan Mülki İdare Amirleri başta olmak üzere tüm idarecilerimizin “10 Ocak İdareciler Günü” nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Bu haber 839 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by