Sumitomo Rubber Ako
-3° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Kaymakam Çelik’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı mesajı

Çankırı’da Yeni Gün Atkaracalar Kaymakamı Musa Kazım Çelik 19 Mayıs Atatürk’ü Anma gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Kaymakam Çelik mesajında, “Milli mücadelenin ilk adımı, kurtuluş mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından olan büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsuna çıkışının ve bu güne atfen gençlere armağan edilen Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılını kutlamanın […]
Çankırı Gündemi - 20 Mayıs 2020 11:38 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Atkaracalar Kaymakamı Musa Kazım Çelik 19 Mayıs Atatürk’ü Anma gençlik ve Spor Bayramı münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Kaymakam Çelik mesajında, “Milli mücadelenin ilk adımı, kurtuluş mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından olan büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Samsuna çıkışının ve bu güne atfen gençlere armağan edilen Gençlik ve Spor Bayramının 101. yılını kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919, Aziz Türk Milletinin emperyalist işgal güçlerine başkaldırdığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milli egemenliğe dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının hayata geçirildiği, var olma mücadelesinin ilk kıvılcımının atıldığı gündür. 

Büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla Atatürk’ün önderliğinde sürdürülen bu mücadele imkânsızlıklara rağmen zaferle sonuçlanmış ve millet egemenliğine dayanan, muasır medeniyet seviyesinin üstüne ulaşmayı kendisine temel hedef olarak benimseyen modern ve bağımsız bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gelişerek yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Atatürk, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini, her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir.  

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin ve siz değerli hemşerilerimizin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 921 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by