Sumitomo Rubber Ako
16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Kaymakam Kılıç, “Patatesin başkenti Yapraklı”

Çankırı’da Yeni Gün Yapraklı Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç sosyal medya hesabından kendisinin Niğdeli olmasına rağmen “Patatesin Başkenti Yapraklı” dedi. Yapraklı merkezde patates ekiciliği yapan vatandaşlarla patates tarlalarını gezen Kaymakam Mustafa Emre Kılıç patates tarlalarında öz çekimle bir görüntü paylaşarak patatesin başkenti Yapraklı başlığını kullandı. Son bir kaç yıldır tarımda alternatif ürün üretiminde patates üretimine yönelen […]
Çankırı Gündemi - 18 Haziran 2020 09:32 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Yapraklı Kaymakamı Mustafa Emre Kılıç sosyal medya hesabından kendisinin Niğdeli olmasına rağmen “Patatesin Başkenti Yapraklı” dedi. Yapraklı merkezde patates ekiciliği yapan vatandaşlarla patates tarlalarını gezen Kaymakam Mustafa Emre Kılıç patates tarlalarında öz çekimle bir görüntü paylaşarak patatesin başkenti Yapraklı başlığını kullandı.

Son bir kaç yıldır tarımda alternatif ürün üretiminde patates üretimine yönelen Yapraklılı çiftçiler yapılan üretimden ve alınan verimden oldukça memnun. Özellikle Yapraklı Merkez, Sazcağız ve Yüklü köylerinde ağırlıklı olarak yapılan patates üretimi ülke genelinde adından ve lezzetinden söz ettirmeye başladı.

Bu haber 1915 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by