Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Kızılay 231 kan bağışçısına madalya verdi

Türk Kızılayı, kan bağışçılarına madalya takdim etti. Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen program çerçevesinde ilimizde kan bağışı yapan 231 kişiye madalyaları takdim edildi. 100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Vali Abdullah Ayaz, Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Murat Güler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile ban […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 15 Haziran 2022 18:24 A A

Türk Kızılayı, kan bağışçılarına madalya takdim etti. Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü tarafından organize edilen program çerçevesinde ilimizde kan bağışı yapan 231 kişiye madalyaları takdim edildi.

100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Vali Abdullah Ayaz, Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Murat Güler, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile ban bağışında bulunan bağışçılar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan Türk Kızılayı Orta Anadolu Bölge Kan Merkezi Müdürü Murat Güler, Çankırı’da ilk defa bir madalya programı gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “İnşallah bundan sonra devamı gelir” dedi.

Güler son olarak ise, “Kan bağışının önemine de değinen Güler, özellikle pandemi döneminde sıkıntılar çekildiğini dile getirdi. 

Sizlerin sayesinde bir çok hastamıza şifa oluyoruz. Vermiş olduğunuz 1 litre kanla 3 hastamıza şifa oluyorsunuz. Kızılaya kan bağışlamıyorsunuz, Kızılay aracılığı ile hastaya kan bağışlıyorsunuz” dedi.

Programa katılan Vali Abdullah Ayaz ise, “Benim ve Kızılayın burada olmasının sebebi sizlersiniz, yani bağışçılarımız. Allah razı olsun, sizlere teşekkür ediyoruz. Bir sürü insana şifa oldunuz.

Birgün bizimde ihtiyacımız olabilir. Bunu da düşünerek bu bağışı yapmak gerekmekte” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 4 kişiye altın, 13 kişiye gümüş ve 214 kişiye bronz olmak üzere toplam 231 kişiye  madalyası takdim edildi.

10 kez kan bağışında bulunanlara bronz, 25 kere kan bağışında bulunanlara gümüş ve 35 kez kan bağışında bulunanlara ise altın madalya veriliyor.

Bu haber 388 kez okundu.
Bölgesel - 18:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by