Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Kızılay Çankırı Çocuk Korosu’ndan 23 Nisan Konseri

Türk Kızılay Çankırı şubesi tarafından Türkiye’de ilk olarak kurulan Çocuk Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Bir Dünya Çocuk, Sanata Yolculuk…” temalı konseriyle dinleyenleri büyüledi. Türk Kızılay Çankırı Şube Başkanı Ahmet Ulusoy göreve geldiği günden beri yaptığı farklı hizmetlere bir yenisini ekleyerek Türk Kızılay Çankırı Çocuk Korosu’nu kurdu. Ulusoy koro ile ilgili şu […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 25 Nisan 2022 14:51 A A

Türk Kızılay Çankırı şubesi tarafından Türkiye’de ilk olarak kurulan Çocuk Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda “Bir Dünya Çocuk, Sanata Yolculuk…” temalı konseriyle dinleyenleri büyüledi.

Türk Kızılay Çankırı Şube Başkanı Ahmet Ulusoy göreve geldiği günden beri yaptığı farklı hizmetlere bir yenisini ekleyerek Türk Kızılay Çankırı Çocuk Korosu’nu kurdu. Ulusoy koro ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Çocuklar bizim geleceğimiz, bizde gelecek nesillerimizin yeteneklerini keşfetmek ve onların temelden Kızılay ilkelerini benimsemelerini ve gelecekte iyi birer Kızılaycı olmalarını sağlamak amacıyla Çocuk Korosu kurmaya karar verdik. Bu kararımızı İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer Öztürk ve Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Müdürümüz Mehtap Meydaneri hocamızla paylaştık. Sağolsunlar bize destek olabileceklerini söylediler. Onların bu pozitif yaklaşımı bizim umudumuzu ve hayallerimizi arttırdı ve böylelikle 2022 yılı Şubat ayında başladı çalışmalarımız. Okullarımıza duyurumuzu yaparak istekli ve yetenekli öğrencilerimizden  ve müzik öğretmenlerimizden oluşan bir ekiple  Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisemizde  koro çalışmalarına başladık. İlkokul ve Ortaokul düzeyinde 50 öğrenci ve 3 müzik öğretmeninden  oluşan koromuz kısa zamanda kaynaşarak ve azimle çalışarak bugün bize 23 Nisan çoşkusunu  daha bir farklı yaşattılar. Ben öncelikle  İl Milli Eğitim Müdürümüz Muammer Öztürk’e, , Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Müdürümüz Mehtap Meydaneri ve Hocalarımıza,  koromuzu oluşturan sevgili   çocuklarımıza  ve ailelerine, Genç Kızılay ve Kızılay Kadın teşkilatımıza  teşekkür ediyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

Türk Kızılay Çankırı Çocuk Korosu  Şef  Mehtap Meydaneri yönetiminde   seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla dinleyicileri büyüleyerek 23 Nisan çoşkusunu yaşattılar. Konser sonunda Çankırı Milletvekili Salim Çivitcioğlu, Türk Kızılay Gençlik Hizmetleri Müdürü Gökhan Şimşek ve protokol üyeleri çocuklarımızı tebrik ederek çeşitli hediyeler verdiler.

Bu haber 509 kez okundu.
Bölgesel - 14:51 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by