Sumitomo Rubber Ako
19° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Korgun’da bir mahalle karantinaya alındı

Çankırı’da Yeni Gün Korgun İlçesi Kastamonu yolunun böldüğü mahallenin bir kısmı, artan koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı. Çankırı Korgun Kaymakamlığından yapılan kamuoyu açıklamasında. “Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden, DSÖ tarafından salgın olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19)  salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için yapılan mücadele kapsamında Korgun İlçe […]
Çankırı Gündemi - 31 Ağustos 2020 10:13 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Korgun İlçesi Kastamonu yolunun böldüğü mahallenin bir kısmı, artan koronavirüs vakaları nedeniyle karantinaya alındı.

Çankırı Korgun Kaymakamlığından yapılan kamuoyu açıklamasında. “Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden, DSÖ tarafından salgın olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19)  salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için yapılan mücadele kapsamında Korgun İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 28.08.2020 tarihinde Kaymakam Osman UĞURLU başkanlığında toplanarak aşağıdaki kararı almıştır.

İlçemiz D-765 Çankırı-Kastamonu yolunun Ilgaz’dan gelişi sol taraf, Çankırı gelişi sağ taraf itibariyle Covid-19 vakalarında ve temaslarında artış olması nedeniyle halk sağlığının korunması ve salgının kontrol altına alınması amacıyla  Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27. ve 72. maddeleri kapsamında 28 Ağustos  2020 tarihinde saat 16.00 dan itibaren 14 (ondört) gün süreyle karantinaya alınmasına; bölgeye giriş ve çıkışların kapatılmasına 14 gün sonunda kurul tarafından yapılacak ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulanmasına devam edilerek istisnai durumlar haricinde mahalleye giriş ve çıkışların kapatılmasına, gerekli tüm güvenlik ve sağlık tedbirlerinin azami derecede alınmasına karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 753 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:13 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by