Sumitomo Rubber Ako
20° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Korgun’da gönüllüler Damla projesiyle buluştu

Çankırı’da Yeni Gün Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nce 2014 yılından bu yana yürütülen ‘Damla Projesi’ gönüllü gençlerin herhangi bir maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve genel olarak toplumun yararına olduğu değerlendirilen sosyal faaliyetleri kapsayan etkinlikler düzenledi. Etkinlikler Korgun İlçe Kaymakamı Göksel Yüksel, İlçe […]
Bölgesel - 29 Temmuz 2019 09:30 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nce 2014 yılından bu yana yürütülen ‘Damla Projesi’ gönüllü gençlerin herhangi bir maddi karşılık beklemeden, ailesi ya da yakın çevresi dışındaki bireylerin yaşam kalitesini artırmak ve genel olarak toplumun yararına olduğu değerlendirilen sosyal faaliyetleri kapsayan etkinlikler düzenledi.

Etkinlikler Korgun İlçe Kaymakamı Göksel Yüksel, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Halil Dinlemez, Çocuk Evleri Müdürü Latif Karayörük, 45 kadın gönüllü genç ve 2 bakanlık personeli ve koordinatörlerin katılımları gerçekleştirildi.

Etkinlikler kapsamında Korgun’da bulunan Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü, Alpsarı Göleti gezisi ile  Maruf ve Ildızım Köyleri ziyaret edildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı bir taraftan ‘Damla Projesi’ ile katılımcı gençlerin kişisel gelişimlerine ve merhamet duygularının gelişimine katkı sağlamanın yanında farklı kültürlerin kaynaşması ve gönüllülük çalışmalarıyla toplumdaki farkındalığı artırarak, son dönemlerde unutulmaya yüz tutan bazı insani ve manevi değerleri tekrardan su yüzüne çıkarmayı hedefliyor. Gençlere başta spor, zaman yönetimi  tertip ve düzen, kişi haklarına riayet gibi bir takım alışkanlıklar edinmelerine katkı sunuyor.

Bu haber 4956 kez okundu.
Bölgesel - 09:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by