Sumitomo Rubber Ako
Açık
  • EURO
  • DOLAR

Korgun’da iki köye karantina kararı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Korgun Kaymakamlığınca yapılan açıklamada, Korgun Buğay ve Çukurören köylerinde Umumi Hıfzıssıhha Kararı açıklandı. Çankırı Korgun Kaymakamlığınca yapılan kamuoyu duyurusunda, “Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden, DSÖ tarafından salgın olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19)  salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için yapılan mücadele kapsamında Korgun İlçe […]
Çankırı Gündemi - 19 Ağustos 2020 09:45 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Korgun Kaymakamlığınca yapılan açıklamada, Korgun Buğay ve Çukurören köylerinde Umumi Hıfzıssıhha Kararı açıklandı.

Çankırı Korgun Kaymakamlığınca yapılan kamuoyu duyurusunda, “Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden, DSÖ tarafından salgın olarak nitelendirilen Koronavirüs (Covid-19)  salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek için yapılan mücadele kapsamında Korgun İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 17.08.2020 tarihinde Kaymakam Osman Uğurlu başkanlığında toplanarak aşağıdaki kararı almıştır.

İlçemize bağlı Bugay ve Çukurören köylerinde Covid-19 vaka sayılarının artması sonucunda salgının kontrol altına alınması açısından Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun 27. ve 72. maddeleri gereğince 17 Ağustos  2020 tarih ve saat 21.00 den itibaren 14 gün karantinaya alınmasına; 14 gün sonunda kurul tarafından yapılacak ikinci bir değerlendirmeye kadar karantina uygulanmasına devam edilerek istisnai durumlar haricinde köye giriş ve çıkışların kapatılmasına, gerekli tüm güvenlik ve sağlık tedbirlerinin azami derecede alınmasına karar verilmiştir” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber 654 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by