Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

KOSGEB’e rekor başvuru

Çankırı’da Yeni Gün KOSGEB’in imalat sanayiye yönelik uygulamaya koyduğu Kobi-Gel KOBİ gelişim destek programına Çankırı’dan geçen seneye göre rekor başvuru oldu. Başvuruların değerlendirme süreci 30 Kasım’da sona erecek. Çankırı KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2019 yılında yine imalat sanayiinde dijitalleşme temalı programa ilimizden başvuran işletme sayısının bu sene 3 katına yakın […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı Gündemi - 21 Kasım 2020 09:28 A A

Çankırı’da Yeni Gün

KOSGEB’in imalat sanayiye yönelik uygulamaya koyduğu Kobi-Gel KOBİ gelişim destek programına Çankırı’dan geçen seneye göre rekor başvuru oldu. Başvuruların değerlendirme süreci 30 Kasım’da sona erecek.

Çankırı KOSGEB İl Müdürü Cengiz Uğur konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “2019 yılında yine imalat sanayiinde dijitalleşme temalı programa ilimizden başvuran işletme sayısının bu sene 3 katına yakın işletme başvurmuştur.

Bu sene aynı konuda çağrıya çıkılan ve işletme başına destek üst limiti 1 milyon TL olan Kobi-Gel KOBİ  gelişim destek programına başvuran işletme sayısı ilimizde geçen seneye göre yüzde iki yüz  artmıştır dedi.

Başvuru süresi başladığı tarihten bittiği tarihe kadar işletmelerimizle iletişimde olduk ve ilimizden en çok sayıda işletmenin bu destekten faydalanması için çalışmalar yaptık. Covit 19 nedeniyle Kobilerimizle bilgilendirme toplantıları yapamadık fakat çok sayıda firmamıza gerek telefonda gerekse de bire bir görüşerek destek hakkında bilgilendirme yaptık. İlimizde bulunan bütün organize sanayi bölgesi müdürleri, esnaf odaları, ticaret ve sanayi odaları gibi paydaşlarımızı ziyaret ederek desteğimizi anlattık.

Kobi-gel Kobi gelişim destek programında işletmelerimizin başvurularının uygun bulunması durumunda makine teçhizat, yazılım, personel ve hizmet giderleri desteklenmektedir ve destek oranı yüzde 60’tır. İlimizden böyle bir katılım olmasını büyük bir memnuniyet ve sevinçle karşılıyoruz.  KOSGEB olarak Kobilerimizin yanında olmaya ve onları desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Bu haber 2037 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:28 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by