Sumitomo Rubber Ako
-0° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Köy okullarında yüz yüze eğitim başladı

Çankırı’da Yeni Gün Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla yüz yüze eğitime kademeli geçiş kapsamında köy okulları ve anaokulları dün açıldı. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, eşi Hanımefendi Melike Ayaz ile birlikte uzun süren çevrimiçi eğitimin ardından başlayan yüz yüze eğitimin ilk gününde Merkeze bağlı Hasakça köyü ilkokuluna giderek, buradaki öğrencilerle bir araya geldi. Kar sevinciyle yüz yüze […]
Bölgesel - 16 Şubat 2021 09:55 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararıyla yüz yüze eğitime kademeli geçiş kapsamında köy okulları ve anaokulları dün açıldı.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, eşi Hanımefendi Melike Ayaz ile birlikte uzun süren çevrimiçi eğitimin ardından başlayan yüz yüze eğitimin ilk gününde Merkeze bağlı Hasakça köyü ilkokuluna giderek, buradaki öğrencilerle bir araya geldi.

Kar sevinciyle yüz yüze eğitim sevincini bir arada yaşayan öğrencilerle sohbet eden Vali Ayaz, Hanımefendi Melike Ayaz ile birlikte öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz daha sonra öğrencilerle kartopu oynayarak kar sevincine ortak oldu.

Uzun süreli çevrimiçi eğitimden sonra, yüz yüze eğitimin ilk gününde Vali Ayaz’a Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Çankırı Merkez Hasakça Köyü Muhtarı Kazım Türk, Hasakça İlkokulu Öğretmeni İsa Doğan ve diğer yetkililer de eşlik etti.

1 Mart’tan itibaren ise tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, seyreltilmiş şekilde haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak. Tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8’inci sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak.

8’inci sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek. Ortaokul 5, 6 ve 7’inci sınıflarda tüm dersler uzaktan eğitim yoluyla işlenmeye devam edilecek.

Bu haber 990 kez okundu.
Bölgesel - 09:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by