Sumitomo Rubber Ako
18° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Külliyede “Hz. Peygamber Efendimiz ve Aile” konulu konferans verildi

Çankırı’da Yeni Gün Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam hatip Proje Lisesinde “Hz. Peygamber Efendimiz ve Aile” konusunda konferans verildi. Konferansa DİS Basılı Yayınlar Daire başkanı Bünyamin Kahraman, Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş, Kurum Çalışanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Konferans Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Tilavetin ardında Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş açılış konuşması yaptı konuşmasında […]
Eğitim - 15 Kasım 2019 09:38 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam hatip Proje Lisesinde “Hz. Peygamber Efendimiz ve Aile” konusunda konferans verildi.

Konferansa DİS Basılı Yayınlar Daire başkanı Bünyamin Kahraman, Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş, Kurum Çalışanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Konferans Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Tilavetin ardında Çankırı İl Müftüsü Bürhan Keleş açılış konuşması yaptı konuşmasında Keleş, “2019 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası vesilesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortaklaşa organize ettiğimiz bu programla bu günde burada Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam hatip Proje Lisesinde “Peygamber Efendimiz ve Aile” konulu konferansa hoşgeldiniz.

Bu sene diyanet işleri başkanlığımız Mevlid-i Nebi Haftasının temasını “Hz. Peygamber ve Aile” olarak belirledi.

Biz burada şu güzel topluluk  ailenin ya babası  bir ailenin ya annesi veya bir ailenin göz aydınlığı olan çocuğu. Aile 3 kişiden müteşekkil değil mi? Baba, anne ve evlat işte Peygamber efendimiz (s.a.v.)  kıyamet gününe kadar bir daha peygamber gelmeyeceğine göre; insanlık ailesinin mutluluğu ve huzuru için Peygamber ailesinde aradığımız  herşey mevcuttur.

Allah c.c. Peygamberimizin şahsından onun kıymetli ailesi hanımı anamız Hz. Hatice’nin şahsından Peygamber ailesinde yetişen Hz. Fatıma’nın şahsından, Hz. Ali’nin Hz. Hüseyi’nin şahsından bir baba nasıl olmalı? Bir anne nasıl olmalı? Bir evlat nasıl olmalı? Bunun örneklerini bize göstermiş.

Kıymetli öğrencilerimiz değerli DİS Basılı Yayınlar Daire başkanı Bünyamin Kahraman değerli hocamız bu konularla ilgili konuşacak.” dedi.

Keleş’in ardından  “Hz. Peygamber Efendimiz ve Aile” konulu konferansı vermek üzere DİS Basılı Yayınlar Daire başkanı Bünyamin Kahraman kürsüye davet edildi.

Konferanstan sonra program sona erdi.

Bu haber 3406 kez okundu.
Eğitim - 09:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by