Sumitomo Rubber Ako
20° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, Çankırı Yer Altı Tuz Şehri’ni ziyaret etti

Çankırı’da Yeni Gün Ankara eski garından Karaelmas Ekspresi ile hareket eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ikinci rotası olan Çankırı tren istasyonunda Çankırı protokolünce karşılandı. Yâran selamı ile karşılanan Bakan Ersoy’a Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitçioğlu, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. […]
Çankırı'da Yeni Gün - Bölgesel - 27 Ekim 2020 10:46 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Ankara eski garından Karaelmas Ekspresi ile hareket eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ikinci rotası olan Çankırı tren istasyonunda Çankırı protokolünce karşılandı. Yâran selamı ile karşılanan Bakan Ersoy’a Milletvekilleri Av. Muhammet Emin Akbaşoğlu, Salim Çivitçioğlu, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen ve Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, kamu kurum ve kuruluşların yöneticileri ile siyasi parti temsilcileri eşlik etti.

Çankırı Yer Altı Tuz Şehri’nde incelemelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, tuz mağarasının tüm bölümlerini gezdi. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, beş bin yıllık Tuz Mağarasını turizm yolunda cazibe noktalarından biri haline getirmek için projelendirdiği Yer Altı Tuz Şehri ile ilgili tüm detaylar hakkında Bakan Ersoy’a brifing verdi. Ziyaret sonunda Esen, Bakan Ersoy’a çorak yerler kazısında çıkartılan “Kılıç Dişli Kaplan Fosil” kalıbı ile yöresel ürünler sepeti hediye etti.

Bu haber 9969 kez okundu.
Bölgesel - 10:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by