Sumitomo Rubber Ako
19° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Kumar Oynayanlara Suçüstü

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklamasında Ilgaz’da faaliyet gösteren bir işyerinde kumar oynayanlara suç üstü yapıldığı bildirildi. Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Toplumun Huzur ve Güven duygusu içerisinde yaşamlarını devam ettirmeleri ve kamu düzenini sağlanması ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi yönünde suçu önlemek, istenmeyen olaylar ile daha etkili olarak […]
Çankırı Gündemi - 17 Ekim 2019 09:31 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan basın açıklamasında Ilgaz’da faaliyet gösteren bir işyerinde kumar oynayanlara suç üstü yapıldığı bildirildi.

Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Toplumun Huzur ve Güven duygusu içerisinde yaşamlarını devam ettirmeleri ve kamu düzenini sağlanması ve güvenlik hizmetlerinin yürütülmesi yönünde suçu önlemek, istenmeyen olaylar ile daha etkili olarak mücadele edilmesi amacıyla önleyici kolluk faaliyetleri önemli yer tutmaktadır.

Bu anlayış ve bilinç içerisinde yapılan özverili çalışmalarda, Ilgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerimizce 08.10.2019 günü saat:21.30 sıralarında idaremiz Yeni Mahalle Osmanlı Caddesi No:3/1 Ilgaz sayılı adreste faaliyet gösteren M. K. isimli işyerine yapılan kontrolde işyeri içerisinde işyeri ruhsat sahibinin de aralarında bulunduğu C.D. A.Ç. M.A. S.S. isimli şahıslar kumar oynadıkları sırada suçüstü yakalanarak Polis Merkezi Amirliğine getirilmiş, işyeri ruhsat sahibi C.D. isimli şahsa TCK 228. maddesi gereği Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkân Sağlama suçundan adli işlem yapılmıştır.

Ayrıca A.Ç. M.A. S.S. isimli şahıslara ise 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu 34. Maddesi gereği Kumar Oynamak suçundan her bir şahsa ayrı ayrı 320,00 TL idari yaptırım uygulanarak ele geçen toplam 1.330.00 TL paranın mülkiyeti kamuya geçirilmiştir.

Vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde mevcut kamu düzeninin devamı amacıyla önleyici ve adli kolluk tedbirleri ve suç ve suçlu ile mücadele ilkesi ile çalışmalara devam edilecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 1525 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by