Sumitomo Rubber Ako
11° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Kurban kesim yerleri ve ücretleri açıklandı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların il merkezinde kesim yapabileceği alanları belirledi. Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda;  Belediye Mezbahası, Pazar Pazarı ile merkez köylerde belirlenen alanlarda kesim yapılabileceği bildirildi. Kurban Bayramı’nda çevre temizliğini korumak ve vatandaşların dini vecibesini uygun bir şekilde yerine getirmesini sağlamak için Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunun […]
Çankırı Gündemi - 18 Temmuz 2020 09:43 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların il merkezinde kesim yapabileceği alanları belirledi.

Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda;  Belediye Mezbahası, Pazar Pazarı ile merkez köylerde belirlenen alanlarda kesim yapılabileceği bildirildi.

Kurban Bayramı’nda çevre temizliğini korumak ve vatandaşların dini vecibesini uygun bir şekilde yerine getirmesini sağlamak için Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunun kararları doğrultusunda belirlenen kesim alanları, Belediye ekiplerince bayrama hazırlanacak.  Kesim alanlarının güvenliği ve özellikle COVİD-19 salgını için gerekli tedbirler, ilgili birimlerin personelleri tarafından kesim süresince sağlanacak. Kesim alanlarında maske, izolasyon ve mesafe kuralları titizlikle yürütülecek. Belirlenen kurban kesim alanlarında vatandaşların su ihtiyacını gidermek için su tesisatları da bağlanacak.

Çankırı İl Kurban Hizmetleri Komisyonunun aldığı kararlar gereği vatandaşlar, 25 TL’si İl Müftülüğü Kurban Hizmetleri Komisyon hesabına aktarılmak üzere büyükbaş hayvan kesimi için 325 TL öderken, küçükbaş hayvan kesimi için ise 60 TL ödeyecek.

Çankırı Belediyesi’nin aldığı önlemler sayesinde vatandaşlar, bu yılki Kurban Bayramı’nı da güvenli ve rahat bir şekilde geçirebilecek.

Bu haber 926 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:43 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by