Sumitomo Rubber Ako
20° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Kurşunlu’dan Avrupa ve Dünya Şampiyonasına

Türkiye Bedensel  Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası  ve Milli Takım Seçmesi Yarışma Reglamanı 28-29 Temmuz 2021 Tarihleri arasında Kurşunlu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Türkiye Bedensel  Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası  ve Milli Takım Seçmesi Yarışma Reglamanı’nın Kurşunlu’da yapılmasına öncülük eden Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak, ”Seçmelerin ev sahipliğini bu sene ilçemiz yapıyor. Sporcu seçmeleri müsabakaları tarihinde bir ilk […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 30 Temmuz 2021 18:34 A A

Türkiye Bedensel  Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası  ve Milli Takım Seçmesi Yarışma Reglamanı 28-29 Temmuz 2021 Tarihleri arasında Kurşunlu Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türkiye Bedensel  Engelliler Bilek Güreşi Şampiyonası  ve Milli Takım Seçmesi Yarışma Reglamanı’nın Kurşunlu’da yapılmasına öncülük eden Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak, ”Seçmelerin ev sahipliğini bu sene ilçemiz yapıyor. Sporcu seçmeleri müsabakaları tarihinde bir ilk olarak bir ilçede yapılıyor. Bundan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Federasyonla burada yapılması için uzun görüşmeler yaptık. Çünkü dünya,  Avrupa ve Türkiye şampiyonları ilçemizden çıktı. İlçemizde otel, salon gibi alt yapılar mevcut. Güzel bir organizasyon oldu. Sporcularımız ve antrenörlemiz mutlu. 150’ye yakın misafir ilçemizde. Müsabakaların ilçemizde olmasında emeği geçen bürokrat ve siyasilerimize çok teşekkür ediyorum. Sporculara başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Şakir Kaymak, her iki kolda birinci olarak Avrupa ve Dünya Şampiyonası’na gitmeye hak kazanan Kurşunlulu İlhan Memiş ve yine sol kolda ikinci sağ kolda üçüncü olan Kurşunlulu Şaban Mazak olmak üzere dereceye giren tüm sporcuları tebrik etti.

Ayakta ve oturarak yarışan erkek ve bayan sporcular kıyasıya mücadele ettiler.  Kendi kilolarında bulunan rakipleriyle bütün güçleri ile yarışan sporcuların mücadeleleri 2 gün sürdü. 2 günkü yarışmalara Kurşunlu Kaymakamı İlyas Öztürk, İlçe Belediye Başkanı Şakir Kaymak katılırken kapanışta ise Çankırı Milletvekilleri M.emin Akbaşoğlu, Salim Çivitcioğlu, Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, gençlik spor İl Müdürü Sadık Ak ile çoksayıda spor sever vatandaş katıldı.

Başarılı olan sporcuların milli takımda ve uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil edeceği, 23 ilden 66 sporcunun katılım sağladığı Kurşunlu İlçemizde gerçekleştirilen müsabakaların ödül töreninde konuşma yapan Vali Abdullah Ayaz; “Devletimiz olarak engelli vatandaşlarımıza engelsiz bir yaşam sunmak noktasında uğraş içerisindeyiz. Bugün de bunun en güzel örneğini hep birlikte görüyoruz. Umudumuz, çabamız, gayretimiz budur ki hayatın her anında hayatın içinde bir yaşam sürmeniz. Ben bu organizasyonda bizleri buluşturan Federasyon Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyor, sporculara başarılar diliyorum. Yolunuz bahtınız açık olsun. İnşallah önümüzdeki süreçte daha büyük başarılara adım atar bizleri gururlandırırsınız.” dedi.

Dereceye giren sporculara ödülleri başta Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak olmak üzere protokol üyeleri tarafından verildi.

Bu haber 545 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by