Sumitomo Rubber Ako
21° Açık
  • EURO
  • DOLAR

KUZKA Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimleri başladı

Çankırı’da Yeni Gün “Mesleki ve Teknik Eğitim” temalı faaliyetler kapsamında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta eğitim kurumlarındaki öğretmen ve akademisyenlere yönelik düzenlenen “Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimleri” başladı. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda üç ilde düzenlenen “Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimleri” ile eğitimcilerin karmaşık problemlere çözüm getirme, teknolojinin imkânlarını ve insanların ihtiyaçlarını […]
Çankırı Gündemi - 14 Kasım 2019 09:14 A A

Çankırı’da Yeni Gün

“Mesleki ve Teknik Eğitim” temalı faaliyetler kapsamında Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) tarafından Kastamonu, Çankırı ve Sinop’ta eğitim kurumlarındaki öğretmen ve akademisyenlere yönelik düzenlenen “Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimleri” başladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda üç ilde düzenlenen “Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimleri” ile eğitimcilerin karmaşık problemlere çözüm getirme, teknolojinin imkânlarını ve insanların ihtiyaçlarını birleştirebilme, ürün veya süreç geliştirme, prototip üretimi ve tasarımı konularında karar verme becerilerinin iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Eğitimler üç ilde gerçekleştirilecek

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı’nın 3 ildeki Üniversiteler ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile sağladığı işbirliğinin bir sonucu olarak üç ilden seçilecek meslek yüksekokulları öğretim elemanları ile meslek lisesi öğretmenlerine ikişer günlük eğitim verilecek. İlk olarak 11-12 Kasım’da Kastamonu Üniversitesi’nde başlayan eğitimlerin, sırasıyla 18-19 Kasım’da Çankırı’da, 25-26 Kasım tarihlerinde ise Sinop’ta gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Meslek öğretmenlerinin yetiştirdiği öğrencilerin eğitiminde fark yaratmayı hedefleyen “Tasarım Odaklı Düşünme Eğitimleri” ne özellikle meslek yüksekokulları ile orta öğretim kurumlarında eğitim faaliyetlerine devam eden, teknolojiyi kullanan, yaratıcı ve yenilikçi ürün tasarımı üzerine projelerde aktif olarak çalışan öğretim elemanları ve öğretmenlerin öncelikli olarak katılım sağlaması amaçlanıyor.

Bu haber 1331 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by