Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Mavi renk Çankırı’ya yakıştı

Tüm Türkiye’de Kovid-19 aşılamaları tüm hızı ile devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’da belli aralıklarla yaptığı paylaşımlarla halkı bilgilendirerek aşılama oranlarını vatandaşlara duyuruyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla aşılamalara dikkat çekti. Koca, ”Pazartesi okullar açılıyor. Yüz yüze ve kesintisiz sürecek bir eğitim yılı için kararlıyız. Şimdi bizlerle birlikte çocuklarımızın, gençlerimizin de gözü bu […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 4 Eylül 2021 18:37 A A

Tüm Türkiye’de Kovid-19 aşılamaları tüm hızı ile devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’da belli aralıklarla yaptığı paylaşımlarla halkı bilgilendirerek aşılama oranlarını vatandaşlara duyuruyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla aşılamalara dikkat çekti. Koca, ”Pazartesi okullar açılıyor. Yüz yüze ve kesintisiz sürecek bir eğitim yılı için kararlıyız. Şimdi bizlerle birlikte çocuklarımızın, gençlerimizin de gözü bu tabloda: 22.867 yeni vaka, 276 can kaybı! Henüz aşı olmamışsanız, dışarıda maskesizseniz haklı bazı soruları var.” dedi.

Bakan Koca’nın hafta sonuna girerken yayınladığı diğer paylaşımında ise  Çankırı’da aşılama oranlarının ortalamanın üzerine çıkarak Türkiye haritasında ki renginin mavi olduğunu sosyal medya hesaplarında paylaştı.  Koca attığı mesajda, ”Çankırı, %75’in üzerine çıkan ilk doz aşı oranıyla beklenen haberi verdi. Risk Haritasında rengi MAVİ! Her mücadelesinden galip çıkan bu tarihi şehirden yeni beklentilerimiz var. Okullar 6 Eylül’de açılıyor. Şimdi devam doz oranlarını da yükseltme zamanı. Bugünden tebrikler!” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2254 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:37 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by