Sumitomo Rubber Ako
16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Mektup Arkadaşlığı Projesi TRT1’de

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’da eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Ayşe Toprak rehberliğinde “Sığınmacı ve Göçmenler Dayanışma Derneği” ile ortaklaşa hazırladıkları “Mektup Arkadaşlığı Projesi” düzenlediler. Etkinlik ile öğrencilerin unutulmaya yüz tutmuş olan iletişim araçlarından mektupla iletişim kurmanın tecrübesini yaşamaları, yabancı uyruklu öğrencilerin bu sürece dâhil ederek öğrencilerin Türkçe […]
Çankırı Gündemi - 4 Ocak 2020 10:07 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’da eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı İlkokulu 3/B sınıfı öğrencileri, öğretmenleri Ayşe Toprak rehberliğinde “Sığınmacı ve Göçmenler Dayanışma Derneği” ile ortaklaşa hazırladıkları “Mektup Arkadaşlığı Projesi” düzenlediler.

Etkinlik ile öğrencilerin unutulmaya yüz tutmuş olan iletişim araçlarından mektupla iletişim kurmanın tecrübesini yaşamaları, yabancı uyruklu öğrencilerin bu sürece dâhil ederek öğrencilerin Türkçe konuşma, duygu ve düşüncelerini Türkçe ifade edebilme becerilerini arttırmak amaçlandı.

Etkinlik çerçevesinde Manisa-Turgutlu İlçesi Atatürk İlkokulu’ndan öğrencilerin ile aynı eğitim kademesinde olan ve sınıflarında yabancı uyruklu öğrencilerin bulunduğu bir sınıfla karşılıklı mektuplar yazıldı. Tüm sınıf öğrencileri yeni tanıştıkları arkadaşlarına duygu ve düşüncelerini ifade eden mektuplar yazdılar. Aynı şekilde Manisa-Turgutlu Atatürk İlkokulu öğrencileri de yazdıkları mektupları PTT aracılığıyla okulumuza gönderdiler. Gelen mektuplar hem yabancı öğrencilerce hem de diğer öğrencilerce sınıf ortamında okundu.

Konu ile alakalı Sınıf Öğretmeni Ayşe Toprak, “Bu etkinlik sayesinde yabancı uyruklu öğrencilerimizin sınıftaki arkadaşları ile kaynaşmaları ve Türkçeyi daha iyi konuşup yazmaları sağlandı. Bizlere bu imkânı sağlayan okul müdürümüz Resul Ayhan’a teşekkür ederiz.” dedi.

Gerçekleştirilen proje ulusal medyada da yer buldu. 30.12.2019 tarihinde TRT ekranlarında okulumuz “Mektup Arkadaşlığı Projesi” ile  evlere misafir oldu.

Konu ile ilgili olarak Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Projenin ortaya çıkmasına emek veren öğretmenimiz ve okul yöneticilerimize teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verildi.

Bu haber 1681 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by