Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Melike Çilhan, ”Umudumuzu hep taze tutmamızı sağlayan kadınlardır”

Adalet ve Kalkınma Partisi Kadın Kolları Başkanlığı tarafından hazırlanan kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda Çankırı programı gerçekleştirildi. 100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Doç Dr. Nevin Sert, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, AK Parti Kadın Kolları üyesi kadınlar […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 18 Kasım 2021 19:20 A A

Adalet ve Kalkınma Partisi Kadın Kolları Başkanlığı tarafından hazırlanan kadınlarla Büyük Türkiye Yolunda Çankırı programı gerçekleştirildi.

100. Yıl Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Doç Dr. Nevin Sert, AK Parti Çankırı İl Başkanı Abdulkadir Çelik, AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, AK Parti Kadın Kolları üyesi kadınlar ile kadın istihdamına verilen destekleri anlatmak üzere KOSGEB, TKDK ve İş-Kur personelleri katıldı. Programın açılışında konuşan Ilgazlı kadın girişimci Nilay Özdemir yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi,  Nilay Özdemir, ”Fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle hayati role sahip olan, insanlığın ilk öğretmeni biz kadınlar, memleketimizin kalkınması, üretimin artması için ticarette de güçlü irademizi ortaya koyup bizde varız diyoruz. Devletimizin desteği ile kadınlara olan güvenini göstermiş olup yurt çapında kadın girişimcilere her türlü imkanları sunmuştur. KOSGEB girişimcilik desteklerinden yaslanarak 5 yıl kadar önce sebzeli ve sade erişte imalathanemi açtım Bulunduğum ilçenin yöresel ürünlerini çeşitlendirmeyide ekledim” diyerek yaptıkları ürünler hakkında kadınları bilgilendirdi.

Açılış ve selamlama konuşmasını gerçekleştiren AK Parti Çankırı Kadın Kolları Başkanı Melike Çilhan, ”Çankırımızın azimli, çalışkan ve güçlü kadınları hepinizi muhabbetle selamlıyorum. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığımızın 81 ilde düzenlemiş olduğu kadın emeği Türkiyenin İstikbali Çankırı programımıza hepiniz hoşgeldiniz. Çankırımızın azimli  çalışkan ve güçlü kadınları diyerek sizleri selamladım çünkü bizler üzerinde yaşadığımız bu kadim topraklara anadolu adını verdiren anadolunun güçlü kadınlarıyız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ifadeleriyle anadolu demek anadolu kadını demektir. Çünkü anadolu kadını tıpkı bu topraklar gibi çilekeştir kurucudur yapıcıdır. Hep ayakta kalandır.her zor dönemde bacasını tüttürmeye devam eden çocuklarını yetiştiren dişini tırnağa takarak üreten, umudumuzu hep taze tutmamızı sağlayan kadınlardır. Yani bu salonu dolduran sizlersiniz. Sizler türlü yokluklar içinde olsa da anadoludan dünyaya örnek bir medeniyetin yükselmesini sağlayan cesur yürekler şerife bacılar nene hatunlar 15 temmuzda tankların karşısına dikilen kahramanlar sizlersiniz bizleriz. Bizler anadolu kadınları olarak dün olduğu gibi bugünde ailemize geleceğimize ve ülkemize dair hayalleri gerçeğe dönüştürmek isteyen kadınlarız. Bizler biliyoruz ki Kızılırmak’ta çeltik hasadı yapan , kavun yetiştiren, Korgun’da tekstil fabrikalarında çalışan , Kurşunlu’da bal üretimi ile uğraşan kadınlarımızın kendi hikayelerine ekleyecek hayalleri var. Bayramören’de ceviz hasadı yapan , fasulye yetiştiren, yapraklıda bağ bozumu yaprak derleyen, Atkaracalar’da peynir basan Esentepe’de ince ekmek açan kadınlarımızın evlerine, eşlerine, evlatlarına dair hayalleri var. Şabanözü’nde bazlama pişiren  Orta’da Çerkeş’te baklava, su börekleri kurabiyeler yapan kadınlarımızın memleketine ülkesine dair hayalleri var. Ilgaz dağının soğuğunda lahana yetiştiren  hamur kesen Eldivan kirazı dosta gider birazı diyerek kiraz toplayan kadınlarımızında dünyaya yön verecek hayalleri var.Ilgaz dağının soğuğunda lahana yetiştiren  hamur kesen Eldivan kirazı dosta gider birazı diyerek kiraz toplayan kadınlarımızında dünyaya yön verecek hayalleri var.Bizlerde bu hayallerinize sımsıkı sarılın asla ama asla vazgeçmeyin diye sizlere bir kapı aralamak istedik. devletimizin hayallerimizi gerçekleştirmemiz için kadınlarımıza, gençlerimize tanıdığı birden  çok destekler  hibeler ve teşvikler var. Kıymetli kurum temsilcilerimiz bugün bizlere yön çizecekler. ilimizde hayallerinin peşinden koşan kadınlarımız ben başardım sizde  aşarabilirsiniz diyerek başarı hikayelerini paylaşacaklar. bizim bu programı hazırlamaktaki en büyük gayemiz anadolunun güçlü kadınlarının gücüne güç katmak  ve kadınlarla büyük türkiye yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. bizler biliyoruz ki kadın emeği Türkiye’nin istikbalidir” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Doç Dr. Nevin Sert, ”Bugün yolumuz Çankırı’ya düştü. Kadın aslında dünyayı kurandır  heryerde imzası vardır. Görünsün ya da görünmesin hayatın her kesiminde , okulda, işte her  yerde kastın imzası vardır. Dünyayı kuran demek kadın demek iddialı bir şey değildir aslında. Kadının daha güçlenmesi dünyamız, ülkemiz, geleceğimiz, çocuklarımız için en önemli önceliğimizdir. Daha iyi nasıl olur denilince hem eğitimde hemde istihdamda elin daha da güçlendirmeliyiz” dedi.

Konuşmaları ardından Çankırı’da destek alarak açmış oldukları işletmeler sayesinde işlerini kuran kadınların hikayeleri anlatıldı. Destek veren kurumlarda verilen destekler ve kadın istihdamına yönelik verilen hibe ve destekleri salonda bulunan katılımcılara anlattılar.

Bu haber 374 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 19:20 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by