Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Merkez Muhtarlar Toplantısı gerçekleştirildi

Her ay bir ilçede yapılan Muhtarlar Toplantısı bu ay Çankırı merkezinde yapıldı. Merkez Mahalle ve Köy Muhtarlarının taleplerinin dinlendiği toplantı, 27 Nisan 2022 Çarşamba günü Valilik Sosyal Tesisi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Çankırı Valisi Abdullah Ayaz başkanlığındaki toplantıya Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, İl Özel […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 28 Nisan 2022 13:38 A A

Her ay bir ilçede yapılan Muhtarlar Toplantısı bu ay Çankırı merkezinde yapıldı. Merkez Mahalle ve Köy Muhtarlarının taleplerinin dinlendiği toplantı, 27 Nisan 2022 Çarşamba günü Valilik Sosyal Tesisi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz başkanlığındaki toplantıya Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Vali Yardımcısı Hamdi Bolat, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıbık, İl Özel Genel Sekreteri Hasan Yıldız, daire amirleri ile merkez köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantı öncesinde Merkez İlçe Nüfus Müdürlüğü, Tapu Müdürlüğü ve Yeşilay Danışmanlık Merkezi yetkilileri tarafından sunum yapıldı.

Toplantıda katılımcılara hitap eden Vali Abdullah Ayaz önümüzdeki sürecin iş ve çalışma dönemi olacağını söyledi.

Hem il merkezinde hem de köylerde önümüzdeki süreçte bütün paydaşlarla hep beraber çalışma gayretinde olacaklarını ifade eden Vali Ayaz şöyle konuştu: “Mevcut eksiklerin giderilmesi ve hizmet standartlarının geliştirilmesi için el birliği içerisinde çalışacağız. Bu dönem elde edilen kaynakları elimizden geldiği kadar halkımızın hizmetine sunma gayreti içerisinde olacağız. Salgınla ilgili artık çok konuşmak istemiyoruz ama maske zorunluğu kalktı. Bundan sonra muhtarlarımızdan istirhamımız lütfen aşılar yaptırılsın. Hala hastaneye yatan veya vefat eden vatandaşlardan aşı olmayanlar var. Vatandaşların aşı olmaları, varsa eksik aşılarının tamamlanmasını istiyoruz.

Şimdi köyler de Bayram’da hareketlenecek. Ramazan bayramından sonra orada ciddi bir hareket bekliyoruz. Bu konuda alınabilecek en önemli tedbir sonuçta aşı olacak. O konuda da muhtarlarımızdan gayret bekliyoruz. Köyler ve mahallelerimizin emniyet ve asayişiyle ilgili olarak; kırsalda kablo hırsızlığı ve benzeri durumlarla uğraşıyoruz. Farklı köylerimizde evlerden hırsızlık az sayıda olsa da oldu. Bu konuda bizlerle işbirliği yapan muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz. Bazı hususlar muhtarlarımızın, vatandaşlarımızın dikkati sayesinde ortaya çıkıyor. Kışın köylerdeki hanelerin, yaşayanların azlığından istifade etmek isteyenler oluyor, özellikle şehir dışından gelerek. Kablo hırsızlığı ayrı bir sorunumuz. Maalesef o konuda da arkadaşlarımız yoğun gayret gösteriyor ama dediğim gibi sahanın kontrolü kırsalda biraz daha zor. Mahallelerle ilgili olarak da muhtarlarımızın emniyetle işbirliğini devam ettirmelerini bekliyoruz. Şehrimizde büyük bir asayiş problemi yok ama olan hiçbir şeye de tahammülümüz yok. Kainatta küçük diye bir şey yoktur benim bakış açımda. Onun için lütfen gördüğünüz tüm şüpheli durumu muhakkak en kısa sürede bizimle paylaşın.”

Vali Ayaz’ın konuşmasından sonra muhtarların talepleri dinlendi. Vali Abdullah Ayaz ve Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen muhtarlarımızın sorularını cevaplandırdı.

Bu haber 429 kez okundu.
Bölgesel - 13:38 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by