Sumitomo Rubber Ako
Parçalı bulutlu
  • EURO 7.39
  • DOLAR 6.77

Meslek Seçimi Artık Bir Tık Uzaklıkta

Çankırı?da Yeni Gün İŞKUR Tarafından Yapılan ?Mesleki Yönelim Testi? Artık İnternet Üzerinden Gerçekleştirilebilecek Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde görev yapan İş ve Meslek Danışmanları gözetiminde, okullara yapılan bilgilendirme ziyaretlerinde ve Kurumda yapılan bireysel danışmanlıklar kapsamında, birçok yaş grubuna mesleki yönelim konusunda yol göstermek amacıyla, daha önce de sıklıkla uygulanan ve uluslararası bilimsel geçerliliğe sahip ?Mesleki […]
Çankırı Gündemi - 7 Haziran 2019 11:07 A A

Çankırı?da Yeni Gün

İŞKUR Tarafından Yapılan ?Mesleki Yönelim Testi? Artık İnternet Üzerinden Gerçekleştirilebilecek

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) bünyesinde görev yapan İş ve Meslek Danışmanları gözetiminde, okullara yapılan bilgilendirme ziyaretlerinde ve Kurumda yapılan bireysel danışmanlıklar kapsamında, birçok yaş grubuna mesleki yönelim konusunda yol göstermek amacıyla, daha önce de sıklıkla uygulanan ve uluslararası bilimsel geçerliliğe sahip ?Mesleki Yönelim Test Bataryası? modernize edilerek internet ortamında bireysel olarak yapılabilir hale getirildi. Mesleki eğilim ve becerileri konusunda bu testi artık İŞKUR internet sitesine kayıt olan herkes bireysel olarak uygulayabilecek.

Günümüzde ilköğretim çağından itibaren bireyler için hayati önem taşıyan meslek seçimi için ulaşılabilir hale getirilen test, her yaş grubundan bireyler için önemli ipuçları sağlıyor. Lise öğrencileri için alan seçimi ve üniversite bölüm tercihi, yüksek lisans, doktora ve istihdam hayatına atılanlar için her seviyede ve yüksek doğruluk oranında bilgi sunan testin, çok daha geniş bir kitle tarafından faydalanılmasının isabetli tercih konusunda büyük fayda sağlayacağı vurgulanıyor.

60 Dakikalık Bilimsel Test, Hayatta 60 Yıllık Başarı

İnternet üzerinden yaklaşık bir saatte tamamlanan test, genel yetenek, mesleki eğilim ve mesleki kişilik testi olmak üzere üç ana bölümden oluşuyor. Toplamda 346 sorudan oluşan test tamamlandıktan sonra bireylere tavsiye niteliğinde sunulan raporun, yanlış anlaşılmaların önlenmesi amacı ile İş ve Meslek Danışmanları gözetiminde yorumlanması tavsiye ediliyor. Kendi mesleki yetenek ve eğilimlerini tanıyan bireylerin Lise, Üniversite ve sonrasında bölüm seçimi yapmaları bu sayede kolaylaşıyor.

İş ve Meslek Danışmanlarınca bireysel görüşmelerin yanı sıra İlköğretim, Ortaöğretim ve Üniversite öğrencilerine yönelik okul ziyaretlerinin de hız kesmeden devam edeceğini belirten Çankırı Çalışma  ve İş Kurumu İl Müdürü Alim ÇAYCI, meslek ve bölüm seçimi konusunda farkındalığın artması amacı ile danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen tüm vatandaşlarımız için her zaman işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

 

Bu haber 145 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by