Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Meteoroloji uyardı! Soğuk kapıda

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden uyarı geldi. Yapılan uyarıda mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının hissedilir düzeyde düşeceği belirtildi. Yurt genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Çarşamba gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak yurt genelinde hissedilir derecede (6 ila 12) azalacağı, hafta sonuna kadar kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, güney kesimlerde mevsim normalleri […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 12 Ocak 2022 17:59 A A

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden uyarı geldi. Yapılan uyarıda mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığının hissedilir düzeyde düşeceği belirtildi.

Yurt genelinde halen mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Çarşamba gününden itibaren kuzeybatı kesimlerden başlayarak yurt genelinde hissedilir derecede (6 ila 12) azalacağı, hafta sonuna kadar kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, güney kesimlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen soğuk ve yağışlı havanın etkisi ile 12.01.2022 Çarşamba gününden itibaren yağışların; Marmara Bölgesi’nden başlayarak iç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Soğuk ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başından itibaren etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Çankırı’da hava durumunun karla karışık yağmurlu olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Vatandaşlarımızın ve yetkililerin Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem arz etmektedir.”

Bu haber 305 kez okundu.
Bölgesel - 17:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by