Sumitomo Rubber Ako
26° Açık
  • EURO
  • DOLAR

MHP İl Başkanı Kurt’tan Ramazan mesajı

Çankırı’da Yeni Gün Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt, Ramazan ayı münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Başkan Kurt, mesajında, “Rahmet, bereket, af, mağfiret, yardımlaşma ve paylaşma ayı, on bir ayın sultanı Ramazan ayına dünyayı saran salgının olumsuz etkilerine rağmen kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sabır ayı olan Ramazan insanda şükran hisleri uyandıran, […]
Burak Kaya - Çankırı Gündemi - 13 Nisan 2021 09:55 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çankırı İl Başkanı Ahmet Kurt, Ramazan ayı münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

Başkan Kurt, mesajında, “Rahmet, bereket, af, mağfiret, yardımlaşma ve paylaşma ayı, on bir ayın sultanı Ramazan ayına dünyayı saran salgının olumsuz etkilerine rağmen kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sabır ayı olan Ramazan insanda şükran hisleri uyandıran, yoksulların, çaresizlerin halinden anlama duygusu, şuuru veren, insanı yüksek ve yüce değerlere ulaştırarak erdemli hale getiren bir aydır. Ramazan ayı Kur’an ayıdır. Bu ayda inzal olunan yüce kitabı daha çok okumalı, onu anlamaya çalışmalı ve yaşamanın gayreti içerisinde olmalıyız. Yüce Allah Kur’an-ı Kerim’de, “Ramazan ayı, insanlara yol gösterici, doğrunun ve doğruyu eğriden ayırmanın açık delilleri olarak Kur’an’ın indirildiği aydır…” buyururken, sevgili Peygamberimiz de bu ayla ilgili olarak: “Bir kimse, inanarak ve sevabını sadece Allah’tan bekleyerek, Ramazan orucunu tutarsa, geçmiş günahları bağışlanır.” buyurmuşlardır.

Ramazan ayı, birçok hikmetli sırrı içinde barındırır. İdrak etmekle manevi açıdan huzur bulduğumuz ve sevinç duyduğumuz bu ayda sayısız nimetlerin kıymetini hatırlıyor, geçici beşeri duygulardan vazgeçip Yüce Allah’ın emir buyurduğu oruç ibadeti ile sonsuza dek sürecek manevi hazlara ulaşmanın sırrına eriyoruz. Ramazan oruç ayıdır. Bu ayda kuracağımız iftar sofralarımızı yetim, öksüz, fakir ve yoksullarla paylaşırız. Biliriz ki ne zenginlik müminler arasında bir statü farkı oluşturur ne de fakirlik. Aksine mümin ahlakı, tıpkı camide saf tuttuğu gibi her yer ve zamanda beraber olmayı esas alır. Çünkü Ramazan yardımlaşma, paylaşma, kaynaşma ve gerçekten kardeş olma ayıdır. Çeşitli vesilelerle sadakalarımızla, zekâtlarımızla, maddi ve manevi yardımlarımızla, yoksul ve muhtaç kimselere katkıda bulunmalı, duygularını paylaşmalıyız.

Manevi duyguların en yoğun şekilde yaşandığı, sadece oruç tutmakla yetinmeyip, birlik, beraberlik, yardımlaşma ve hoşgörüyle en yüksek noktalara eriştiğimiz Mübarek Ramazan Ayı’nın Çankırı’mıza, ülkemize ve tüm Türk İslam Alemi’ne, bereket ve huzur getirmesini temenni ederken, sağlık ve kardeşlik içerisinde bayrama kavuşmamızı Yüce Allah’tan niyaz eder, hayırlı ve bereketli Ramazanlar dilerim” ifadelerine yer verdi.

Bu haber 575 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by