Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Milletvekili Akbaşoğlu’ndan önemli açıklamlar

AK Parti Grup Başkanvekili, AK Parti MYK Üyesi ve Çankırı Milletvekili Av. M. Emin Akbaşoğlu sosyal medya hesabından önemli paylaşımlarda bulundu. Çankırı’da Yeni Gün “İlçelerini birbirine 40 kilometre yakınlaştıracak” Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda önemli açıklamalara yer veren Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu Çankırı-Korgun-Kurşunlu yolunda sıcak asfalt serim işleminin devam ettiğini ifade etti. Milletvekili Akbaşoğlu, […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 15 Kasım 2022 18:05 A A

AK Parti Grup Başkanvekili, AK Parti MYK Üyesi ve Çankırı Milletvekili Av. M. Emin Akbaşoğlu sosyal medya hesabından önemli paylaşımlarda bulundu.

Çankırı’da Yeni Gün

“İlçelerini birbirine 40 kilometre yakınlaştıracak”

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda önemli açıklamalara yer veren Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu Çankırı-Korgun-Kurşunlu yolunda sıcak asfalt serim işleminin devam ettiğini ifade etti.

Milletvekili Akbaşoğlu, “Çankırımızın ilçelerini birbirine yaklaşık 40 kilometre yakınlaştıracak, zaman ve yakıt tasarrufuyla çok konforlu bir yolculuğa imkan tanıyacak Çankırı- Korgun Kurşunlu yolunda sıcak asfalt çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.” dedi.

Kızlaryolu Barajı’nda sona doğru

Kızlaryolu Barajı’yla ilgili açıklamlarda bulunan Akbaşoğlu, “İncelemelerde bulunduğumuz Çankırı Devrez Kızlaryolu Barajı’nda sona doğru yaklaşıyoruz. Yerden yüksekliği 92 metre olan ve 130 milyon metreküp su tutma hacmine sahip barajımız tamamlandığında Çankırı nüfusunun 3 katının içme suyunu karşılama kapasitesine sahip olacak. Ayrıca hidro elektrik santralle elektrik üretimi de söz konusu olan Devrez Kızlaryolu Barajı’yla bölgemizde 160 bin dekar tarım arazisinin sulanması ve verimin artması mümkün olacak. Dev baraj Çankırımıza ve bölgemize hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Muhabir: İlhan Onay

Bu haber 483 kez okundu.
Bölgesel - 18:05 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by