Sumitomo Rubber Ako
22° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Milli Parklar Genel Müdürü Ilgaz Dağında İncelemelerde bulundu

Çankırı’da Yeni Gün Tarım Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Küsmez, Ilgaz Dağında incelemelerde bulunarak ilgililerden bölge hakkında bilgi aldı. Beraberindeki heyetle önceki gün Ilgaz’a gelen Genel Müdür Küsmez 9.ve 10. DKMP Bölge Müdürleri ve teknik personel eşliğinde Ilgaz Dağı Milli Parkı içinde kalan Kayak Merkezi ve Derbent Şehitliğini ziyaret etti. Genel Müdür Küsmez, […]
Çankırı Gündemi - 23 Ocak 2020 09:31 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Tarım Orman Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürü İsmail Küsmez, Ilgaz Dağında incelemelerde bulunarak ilgililerden bölge hakkında bilgi aldı.

Beraberindeki heyetle önceki gün Ilgaz’a gelen Genel Müdür Küsmez 9.ve 10. DKMP Bölge Müdürleri ve teknik personel eşliğinde Ilgaz Dağı Milli Parkı içinde kalan Kayak Merkezi ve Derbent Şehitliğini ziyaret etti.

Genel Müdür Küsmez, kızıl geyik, çakal, karaca, kurt ve tilki olmak üzere pek çok yaban hayvanının yaşadığı Milli Parkta bulunan yaban hayvanları içinde yemleme yaparak, Milli parkta yaşayan yaban hayvanlarının ağır kış şartlarına karşı desteklenmesi amacı ile doğaya yem bıraktı.

Geçtiğimiz yıllarda Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından Kastamonu-Çankırı karayolu istikametindeki İstiklal Yolu üzerinde bulunan restorasyon, çevre düzenlemesi ve ziyaretçi alanının yapıldığı, 1921 yılında, Ilgaz Dağı Derbent Karakolu’nda şehit düşen 5 askerimizin anısına 1957 yılında inşa edilen şehitliği ziyaret ederek incelemede bulunan Genel Müdür Üzmez, aziz şehitlerimize dua okudu.

DKMP Genel Müdürlüğü tarafından bölgeye gelen ziyaretçilere daha iyi hizmet sunabilmek amacıyla Ilgaz Dağı Milli Parkı Çankırı bölgesindeki Doruk mevkiinde inşa edilen yol ve aydınlatma çalışmalarını da yerinde inceleyen Genel Müdür İsmail Üzmez, söz konusu alan hakkında ilgili personelden bilgi aldı.

Bu haber 1089 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:31 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by