Sumitomo Rubber Ako
20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

‘Minik Yaren’ Ömer Alp Kader için Şöhretler Futbol Turnuvası

Saat 09.30’da, Koç Otel’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Ömer Alp için düzenlenecek olan Türkiye-Romanya Şöhretler Futbol Müsabakası’nın tanıtım toplantısı yapıldı. Düzenlenen tanıtım toplantısına Vali Yardımcısı Şahin Bayhan ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak katıldı. Tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, “Ömer Alpimiz var. SMA hastası. Ömer Alp ile ilgili […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 27 Temmuz 2022 18:23 A A

Saat 09.30’da, Koç Otel’de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Ömer Alp için düzenlenecek olan Türkiye-Romanya Şöhretler Futbol Müsabakası’nın tanıtım toplantısı yapıldı. Düzenlenen tanıtım toplantısına Vali Yardımcısı Şahin Bayhan ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak katıldı.

Tanıtım toplantısında açıklamalarda bulunan Vali Yardımcısı Şahin Bayhan, “Ömer Alpimiz var. SMA hastası. Ömer Alp ile ilgili yardım kampanyası düzenlendi. Bu Cuma günü de 1 yıllık yardım kampanyası doluyor. Tekrar bir onayla yardım kampanyasını uzatacağız. Bu çerçevede Çankırı’da Sayın Valimizin önderliğinde yardım kampanyaları başlatıldı. İş adamlarıyla, sivil toplum örgütleriyle birlikte ve sizin de desteklerinizle ciddi bir para toplantı. Şimdi gençlik ve spor il müdürlüğümüz valiliğimiz önderliğinde, milletvekillerimiz ve belediye başkanlığımız destekleriyle Ömer Alp Yaşasın diye Türkiye Romanya şöhretler futbol karşılaşması düzenlenecek. Bu karşılaşma cumartesi günü saat 16:00’de Atatürk stadyumunda oynanacak. Bu karşılaşma ile ilgili biletleri parayla satıyoruz. 10 bin bilet basıldı her bir bilet 50 TL. Bugüne kadar 6 bine yakına bilet satıldı. Buradan gelen tüm para Ömer Alp’e gidecek. Müsabakaya sizleri de davet ediyoruz. İlgi ve alakanız için teşekkür ediyorum. İlçelerde de müdür beyin ve kaymakamlarımızın önderliğinde bilet satışı devam ediyor. Tüm biletlerin cumartesi gününe kadar satılacağını ümit ediyoruz. Hayırlı bir hizmet için hayırlı bir iş için sizlerin de desteğini alarak bu futbol karşılaşmasını izleyeceğiz. Yüzde 69’larda yardım toplandı. Çankırı ciddi anlamda Ömer Alp’e sahip çıktı. Epey bir mesafe alındı. Çankırılılara minnettarız. Herkes elini taşın altına koydu.” ifadelerine yer verdi.

6 bin adet biletin satıldığını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Romanya takımının listesi henüz bize gelmedi. Bizim Türkiye takımımızda önemli isimler olacak.  Bu tür faaliyetler tek bir kurumun yapabileceği bir iş değil. Bu konuda Valiliğimiz Belediyemiz, kurumlarımız, ilçe belediye ve kaymakamlıklarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, milletvekillerimiz hep birlikte destek oluyorlar. 6 bin bilet elimizden çıktı bugüne kadar. Kendimiz de esnaflarımızı ziyaret ederek bilet satışını hızlandırmaya çalışıyoruz. Hem bilet satıyoruz hem maç hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Sizlere de çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Ömer Alp’imiz için hedefimize de ulaşırsak çok daha mutlu olacağız.” şeklinde konuştu.

Müsabakayla ilgili bilgilendirmelerde bulunan Talip Dönmez, “Galatasaraylı Fatih Akyel, Fenerbahçeli Celil Sağır, Samsunspor ve Gençlerbirliği’nden Mehmet Nas, gibi önemli isimler olacak. Çankırı’mızdan Selahattin Mutlu hocamız yardımcı antrenör olarak görev alacak. Rıdvan Dilmen de rahatsızlığından dolayı katılamayacak ama Rıdvan Dilmen ve bazı sürprizler olacak. Maç 90 dakika olacak. Romanya takımı da iyi bir takım. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’müzde, Yunus AVM’de, Şahinler Çay bahçesi önünde stantlarımız var. Buralarda bilet satışlarımız devam ediyor. Maç günü de stat girişinde bilet satışımız olacak. Bu konuda bizi belediyemizde çok destek oluyor. Çok teşekkür ediyoruz. Bazı etkinlikleri, yemek ve katılımcılara hediyeleri, tanıtım billboardlarını belediyemiz üstlendi. Belediye başkanımızı da çok teşekkür ediyoruz. Maçın ardından bilgilendirme toplantısı ve gala etkinliğimiz olacak 19:00’da. Sporcular ve katılımcılar bir araya gelecek.” dedi.

SMA Tip1 Ölümcül Kas hastası olan Ömer Alp’e umut olabilmek için Çankırı Valiliğince bir kampanya başlatılmıştı. Yaklaşık 10 ay önce başlatılan bu kampanyada Ömer Alp’in tedavisi için gerekli paranın %69’u toplandı. Yardım kampanyası kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü; Valilik, Belediye Başkanlığı ve Milletvekillerinin desteği ile “Ömer Alp Yaşasın”  Türkiye- Romanya Şöhretler Futbol Karşılaşması düzenlenecektir.

Müsabaka 30 Temmuz 2022 Cumartesi günü Atatürk Stadyumu’nda saat 16.00’da başlayacaktır. Müsabakaya ülkemizin ve Romanya’nın önceden futbol oynamış şöhretleri Ömer Alp için karşı karşıya gelecekler. Müsabakaya girişler biletli olacaktır. Kampanya için 10.000 bilet bastırılmıştır. İl ve İlçelerimizde belirlenen bilet satış noktalarında satışlar devam etmektedir.

Bu haber 450 kez okundu.
Bölgesel - 18:23 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by