Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Minik Yüreklerin Cumhuriyet Bayramı Coşkusu

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de büyük coşkuyla kutlandı. Bu kutlamalar içerisinde özellikle ilimizde eğitim öğretime devam eden Hüsniye-Ahmet Akpınar Anaokulu öğrencilerinin öğretmenleri nezaretinde hazırladıkları ve sergiledikleri birbirinden renkli gösteriler coşkuyu zirveye taşıdı. Pandemi koşulları nedeniyle veli ve izleyicilerin alınamadığı programda okul 5 yaş grubu öğretmenleri Selma Demirtaş, Zeynep Gökmen […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih Karamaz - Bölgesel - 30 Ekim 2021 16:33 A A

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de büyük coşkuyla kutlandı.

Bu kutlamalar içerisinde özellikle ilimizde eğitim öğretime devam eden Hüsniye-Ahmet Akpınar Anaokulu öğrencilerinin öğretmenleri nezaretinde hazırladıkları ve sergiledikleri birbirinden renkli gösteriler coşkuyu zirveye taşıdı.

Pandemi koşulları nedeniyle veli ve izleyicilerin alınamadığı programda okul 5 yaş grubu öğretmenleri Selma Demirtaş, Zeynep Gökmen ve 4 yaş grubu öğretmenleri Betül Mülayim ve Semiha Manici tarafından koreografisi hazırlanan Cumhuriyet temalı rontlarla minik öğrenciler hem eğlendiler hem Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Cumhuriyet ve İzmir marşı ile coşkunun tavan yaptığı etkinlikte özellikle öğretmen Selma Demirtaş’ın 5 yaş grubu Bal Arıları sınıfı öğrencilerinin Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim 1923 sabahı elinde gazete ile sokaklarda “yazıyor, yazıyor. Cumhuriyetim ilan edildiğini yazıyor” diye koşan gazete dağıtışı çocuğu temsili olarak canlandırdığı mini piyes büyük beğeni topladı.

Bal Arıları sınıfı ayrıca 1923’te öğrencilerin yazdığı “Yaşasın Cumhuriyet” panosunun yanına 2021’de kendi yazdıkları Yaşasın Cumhuriyet panosunu eklediler.

Sınıf Öğretmeni Selma Demirtaş “ Bu yaşlarda hafızaları çok iyi olan öğrencilerimize Cumhuriyetin önemini, hangi zorluklarla kazanıldığını, bize sağladığı özgürlük ve kazanımların önemini onların yaş grubu ve anlayabilecekleri şekilde anlatıyoruz. Bizi mutlu eden şu ki, hepsi de çok zeki ve bunu anlayabiliyorlar. Panomuzda 1923 ruhuyla 2021’de de “Yaşasın Cumhuriyet” ruhu dedik. Temamız şuydu; “Kalem tutan eller değişebilir, üzerinden 98 yıl da geçebilir. Ama kalemin yazdığı DEĞİŞMEZ….YAŞASIN CUMHURİYET”

Hüsniye –Ahmet Akpınar Anaokulu Cumhuriyet Bayramı etkinliği minik öğrencilerin şiirleri ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Bu haber 542 kez okundu.
Bölgesel - 16:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by