Sumitomo Rubber Ako
13° Kapalı
  • EURO 7.30
  • DOLAR 6.74

Müze’de Yaren Orta Oyunları gösterisi yapıldı

Çankırı?da Yeni Gün Dünya kültür mirasının korunması ve Müzeciliğin tanıtılması, toplumun kültürel gelişimindeki rolüne dair toplumsal farkındalığı vurgulamak amacıyla, Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) tarafından her yıl, farklı bir tema başlığında, 18 Mayıs Müzeler Günü olarak kutlanmaktadır. Bu yılki Uluslararası tema ise ?Kültürel Merkezler Olarak Müzeler: Geleneğin Geleceği? olarak belirlenmiştir. Müzeler Günü kutlandıktan sonra çankırı’da 1 […]
Kültür-Sanat - 8 Haziran 2019 13:07 A A

Çankırı?da Yeni Gün

Dünya kültür mirasının korunması ve Müzeciliğin tanıtılması, toplumun kültürel gelişimindeki rolüne dair toplumsal farkındalığı vurgulamak amacıyla, Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) tarafından her yıl, farklı bir tema başlığında, 18 Mayıs Müzeler Günü olarak kutlanmaktadır.

Bu yılki Uluslararası tema ise ?Kültürel Merkezler Olarak Müzeler: Geleneğin Geleceği? olarak belirlenmiştir. Müzeler Günü kutlandıktan sonra çankırı’da 1 haftalık kutlama programları hazırlandı.

Bu çerçevede dün saat 14:00?de, Güneş İlköğretim Okulu 2/A ve 2/E sınıfı öğrencilerine yönelik, şube öğretmenleri Serdar KULAKSIZ ve Seyhan BODUR refakatinde Müze?de Çankırı Belediyesi Somut Olmayan Kültürel Miras Temsilcisi Mustafa BAŞARGAN eşliğinde Yaren Orta Oyunları Gösterisi yapıldı.

Mustafa Başargan Yaran kültürü, Yaren Orta Oyunları ve Yarenin geçmişi hakkında bilgi verdikten sonra çocuklarla Yaren Orta Oyununu uygulamalı oynayarak Yaren Orta Oyunu hakkında güzel bilgiler öğrendiler.

Güneş İlköğretim Okulundan gelen 2. Sınıf öğrencileri program kapsamında keyifli vakit geçirdiler.

Programlar Bugün saat 10:00?da Güneş İlköğretim Okulu 3/E ve 3/G sınıfı öğrencilerineÇankırı Belediyesi Somut Olmayan Kültürel Miras Temsilcileri tarafından Masal Anlatımı etkinliği ve Kukla Gösterisi (Karagöz-Hacivat) ile devam ediyor.

 

Bu haber 169 kez okundu.
Kültür-Sanat - 13:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by