Sumitomo Rubber Ako
20° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

NASBL ailesinin tiyatro geleneği alkış topladı

Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesinin hazırlamış olduğu “Huzur Apartmanı” adlı tiyatro gösterimi izleyenlerin beğenisini kazandı. Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı, protokol üyeleri ve Çankırı halkının katıldığı tiyatronun açılışında bu sanatın kaynağının bağ bozumu törenlerinden alıp “gösterme yeri” anlamına geldiği ifade edildi. Türk Tiyatrosu Temsilcileri Unutulmadı İzleyenlerin […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 13 Haziran 2022 17:58 A A

Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesinin hazırlamış olduğu “Huzur Apartmanı” adlı tiyatro gösterimi izleyenlerin beğenisini kazandı.

Çankırı İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muharrem Ovacıklı, protokol üyeleri ve Çankırı halkının katıldığı tiyatronun açılışında bu sanatın kaynağının bağ bozumu törenlerinden alıp “gösterme yeri” anlamına geldiği ifade edildi.

Türk Tiyatrosu Temsilcileri Unutulmadı

İzleyenlerin salonu doldurduğu Atatürk Kültür Merkezi’nde geleneksel Türk tiyatrosundan Şeyh Küşterî, Erol Günaydın, Münir Özkul; modern Türk tiyatrosundan Muhsin Ertuğrul, Turan Oflazoğlu, Haldun Taner gibi isimler anıldı.

Bir Öğretmen Okulu Geleneğinin Devamı

İzleyicilere Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesinin 1992 yılında öğretmen okulu olarak kurulduğunda kuruluş günü olan 16 Martlarda hep bir temsil icra ettiği, bu günü tiyatro ile kutladığı ve bu geleneğini devam ettiren bir temsil olarak görüldüğü ifade edildi.

Öztürk, Oyunun Toplumsal Mesajını Vurguladı

Oyunun yönetmeni Coğrafya Öğretmeni Ceylan Yığın, eserin  Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Abdullah Özel tarafından yazılarak, müziğinin de okul öğrencileri tarafından yapıldığını ifade etti. Öğrencilerin usta oyunculuklarının dikkat çektiği oyunda izleyiciler hem güldü hem de düşündürüldüler.

İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, tiyatro sonunda yönetmene çiçek ve plaket verirken oyuncuları da tek tek yanına çağırdı ve başarıları nedeniyle kendilerine teşekkür etti. Öztürk, ayrıca Okul Müdürü M. Volkan Kavak’a da teşekkür ederken izleyicilere oyunda hayata bakışın ve sosyal medya etkisinin toplum üzerindeki etkisinin gösterilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Bu haber 387 kez okundu.
Bölgesel - 17:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by