Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Nefes Kredisi 2021 başladı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde TOBB ile Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası (ÇATSO)  katkılarıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Nefes Kredisi projesi tekrar başlatıldı. Projeye ilişkin protokol Kredi Garanti Fonu ve bankalar ile imzalandı. ÇATSO protokol imzalanan bankaların, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 15 Haziran 2021 12:58 A A

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere geçtiğimiz dönemlerde TOBB ile Çankırı Ticaret ve Sanayi Odası (ÇATSO)  katkılarıyla başarılı bir şekilde gerçekleştirilen Nefes Kredisi projesi tekrar başlatıldı. Projeye ilişkin protokol Kredi Garanti Fonu ve bankalar ile imzalandı.

ÇATSO protokol imzalanan bankaların, Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım Bankası olduğu ifade etti. Yapılan açıklamada, ‘’Bu çerçevede, oda üyeleri, bahsi geçen bankaların Çankırı veya ilçelerindeki şubelerinin tamamından başvuruda bulunarak kredi kullanabileceklerdir. Projeye ilişkin ayrıca, üyelerin kullanacağı kredi 6 ay anapara ve faiz ödemesiz, sonrasında 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olacaktır. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı yıllık %17,50 olacaktır.

Protokol imzalanan bankalar KGF’ye ödenecek %0,03 (on binde üç) kefalet başvuru bedeli ve komisyonu ile %1 banka komisyonu dışında üyelerden herhangi bir masraf ve komisyon talep etmeyecektir. Krediden 2020 yılı cirosu 2019 yılı cirosuna göre %25 düşük olan üyeler faydalanabilecektir. 2019 yılı ve sonrasında kurulmuş şirketler için bu şart aranmayacaktır. Ciro kaybı koşulu kredi kullandırımı yapan banka tarafından kontrol edilecektir. 2020 yılı cirosu 1 milyon TL altında cirosu olan işletmeler azami 50.000 TL, 1 milyon TL ve 10 milyon TL (dahil) arasında cirosu olan işletmeler azami 200.000 TL kullanabilecektir.

Kredi kullandırımında maddi teminat istenmeyecektir. Ancak, şahıs işletmelerinde üçüncü şahıs kefil bulunamaması durumunda, müşterinin talebi üzerine, maddi teminat istenebilecektir. Nefes Kredisi kullanım yapmak isteyen üyelerimiz “Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli faaliyet belgesi alarak ilgili banka şubelerine başvuru yapabileceklerdir.’’ denildi.

Bu haber 1852 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 12:58 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by