Sumitomo Rubber Ako
14° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

“O Gece 15 Temmuz Çalıştayı” Gerçekleştirildi

Çankırı’da Yeni Gün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenen “O Gece 15 Temmuz Çalıştayı” 16 Temmuz 2019 Salı günü fakülte toplantı salonunda gerçekleştirildi. Akademik ve idari personelin katıldığı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan çalıştayın açılış konuşmasını, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. […]
Çankırı Gündemi - 18 Temmuz 2019 10:10 A A

Çankırı’da Yeni Gün

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi tarafından düzenlenen “O Gece 15 Temmuz Çalıştayı” 16 Temmuz 2019 Salı günü fakülte toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Akademik ve idari personelin katıldığı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan çalıştayın açılış konuşmasını, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Arı yaptı.

Prof. Dr. Arı konuşmasında  “Biliyorsunuz, 3 yıl önce Türkiye sıkıntılı bir dönemden geçti. 15 Temmuz, verdiğimiz 251 şehit için ve tarihimizde ilk defa gördüğümüz böyle bir ihanet için hüzünlü bir gün fakat gururluyuz, çünkü milletimiz verdiği destansı mücadele ve kahramanlık örneği ile ülkemizin bölünüp parçalanması ve en az 50 yıl geriye gitmesini önledi. Tabii ki buradan çıkarılacak pek çok ders var. Her kurum, şüphesiz kendi adına bu dersleri çıkartıyor, planlamalarını yapıyor. Biz de eğitimciler olarak çıkarımlarımızı yaparak eğitimlerimizde, derslerimizde ve yaptığımız sosyal faaliyetlerde bu yaşanan süreci öğrencilerimize anlatmamız, hissettirmemiz, sonuçlarının ne olacağını analiz ettirmemiz gerekiyor. İbn-i Haldun’un dediği gibi ‘Su, nasıl suya benzerse, milletlerin geleceği de geçmişine benzer”.Türk tarihine baktığınızda böyle birçok kritik dönüm noktaları görürüz. O kritik dönemlere baktığınızda da Türk Milleti’nin o dönemlerden hep başarıyla çıktığını ve küllerinden yeniden doğduğunu görürsünüz. Kartların yeniden dağıtıldığı bu yeni dünya düzenine geçiş sürecinde, Türkiye bu kritik dönemden yine başarıyla çıkmış ve bu düzende söz sahibi olmuştur. Bu vesile ile bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimiz ve tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize şükran duygularımı ifade ediyor saygılar sunuyorum.” dedi.

Çalıştay, “15 Temmuz’un Şifreleri” ve “15 Temmuz Kronolojisi” video gösterimlerinin ardından, “15 Temmuz Milli İrade Söyleşisi” ve akademisyenlerin 15 Temmuz hakkında yapmış olduğu değerlendirmeler ile sona erdi.

Bu haber 1478 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:10 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by