Sumitomo Rubber Ako
Hafif yağmur
  • EURO 7.23
  • DOLAR 6.64

Oğuz Boyları Yaranlarından Örnek Davranış

Çankırı?da Yeni Gün Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği ve ekibi örnek bir davranış sergileyerek iftar sofralarında Diyanet İşleri Başkanlığının Gençlik Merkezlerinde dini eğitim gören Türk ve yabancı uyruklu üniversite öğrencileri ile bir araya geldiler. Hoca Ahmet Yesevi Camisi avlusunda yer alan gençlik merkezindeki iftar yemeğine, Çankırı Müftüsü Bürhan Keleş, Müftü Yardımcılara Hasan […]
Çankırı Gündemi - 9 Haziran 2019 15:07 A A

Çankırı?da Yeni Gün

Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği ve ekibi örnek bir davranış sergileyerek iftar sofralarında Diyanet İşleri Başkanlığının Gençlik Merkezlerinde dini eğitim gören Türk ve yabancı uyruklu üniversite öğrencileri ile bir araya geldiler.

Hoca Ahmet Yesevi Camisi avlusunda yer alan gençlik merkezindeki iftar yemeğine, Çankırı Müftüsü Bürhan Keleş, Müftü Yardımcılara Hasan Limon, Bayram Çelik, Çankırı Vaizi, Yaran Meclisi Oğuz Boyları Kültür ve Yaşatma Derneği yönetim kurulu üyesi başağalar Ali Deneci, İsmail Gönen, reisler Turgut Özkan, Murat Oruç, Yarenağalar, imam hatipler ve çok sayıda gençlik merkezi öğrencisi katıldı.

İftar öncesi bir konuşma yapan Çankırı Müftüsü Bürhan Keleş bu örnek davranıştan dolayı Oğuz Boyları Yaran Derneği ve ekibine teşekkür etti. Kendisinin de yaran ocağına katıldığını ve çok güzel intibalar edindiğini, yaran toplumsal kaynaşmanın olmazsa olmazı olduğun kanaatinde olduğunu, bunu da böyle mübarek günde öğrencilerimize verdikleri iftar yemeğinde tescil etmiş bulunmaktadır. Dedi. Başağa Ali Deneci?de böyle güzel, nezih bir ortamda öğrencilerimiz ile bizi bir araya getirdiğiniz. Derneğimize ve ekibimize fırsat verdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Bugünlerde yine şehitlerimiz var Yaran Derneği olarak vatan, millet, bayrak, din ve mukaddes değerler uğruna şehit olan şehitlerimize yüce Allahtan rahmet diliyorum. Dedi.

İftar yemeğinin ardın güzel temenni ve dileklerde bulunularak vedalaşılıp program sona erdi.

 

Bu haber 146 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 15:07 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by