Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Oğuz Boyu Yaren Ekibi İstanbul’da ocak yaktı

İstanbul’daki Çankırılılar Esenlerde buluştu. İstanbul’da yaşayan Çankırılılar, Esenler Çankırılılar Derneğinin düzenlemiş olduğu Sami Yalçın konseri ve Yaren Gecesinde bir araya gelerek hasret giderdiler. Çankırılı İş İnsanı Oktay Yılmaz’ın sunuculuğunu yaptığı, İstanbul Esenler Çankırılılar Derneği tarafından düzenlenen Yaren Gecesine, Ak Parti Çankırı Milletvekili ve Grup Başkanvekili M.Emin Akbaşoğlu, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, Ak Parti Sultangazi […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 22 Kasım 2022 18:14 A A

İstanbul’daki Çankırılılar Esenlerde buluştu.

İstanbul’da yaşayan Çankırılılar, Esenler Çankırılılar Derneğinin düzenlemiş olduğu Sami Yalçın konseri ve Yaren Gecesinde bir araya gelerek hasret giderdiler.

Çankırılı İş İnsanı Oktay Yılmaz’ın sunuculuğunu yaptığı, İstanbul Esenler Çankırılılar Derneği tarafından düzenlenen Yaren Gecesine, Ak Parti Çankırı Milletvekili ve Grup Başkanvekili M.Emin Akbaşoğlu, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Çankırılı Süleyman Yiğitoğlu, Çankırı Dernekler Federasyonu (ÇANDEF) Başkanı Zeynettin Aydın, siyasi parti ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, Çankırılılar ve diğer illerden gelen misafirler katıldı.

Yaren gecesinde Esenler Çankırılılar Derneği Başkanı Osman Kelber, ÇANDEF Başkanı Zeynettin Aydın, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı hemşerimiz Süleyman Yiğitoğlu, Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu ve Ak Parti Çankırı Milletvekili ve Grup Başkanvekili M.Emin Akbaşoğlu birer selamlama konuşması yaparak katılımcılara teşekkür ettiler. Konuşmalar ve hediye takdiminin ardından Çankırılı Sanatçı Sami Yalçın sahneye çıkarak çok sayıda Çankırı Türküsünü söyleyerek katılımcıları coşturdu.

Çankırı Oğuz Boyları Yaren Derneği Yaren Ekibi Dernek Başkanı Recep Deneci başağanın sunumunda yaren ocağına selamlaşma ile başladıktan sonra akşam havaları, Eldivan’ın kirazı ve mahalli oyununu ardından yaren ocağına katılacak misafirler sırasıyla selamlaşma usulüne uygun olarak yaren ocağına alındı.

Yaren gecesindeki orta oyunlarına zaman zaman seyircilerin içinden misafirlerinde katılarak yer alması renkli ortamlar oluşturdu. Çankırı’dan gelerek ocak yakan Oğuz Boyları Yaren ekibi Başağası Ali Deneci böylesi güzel bir etkinliğe imza attığı için Esenler Çankırılılar Derneği Başkanı Osman Kelber ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Yaren ocağında yarışmalara katılan misafirlere Çankırı’dan getirilen Bazlama, Tuz, İnce Ekmek, Yaren Helvası gibi hediyeler takdim edilirken geceye katılan bütün misafirlere Çankırı Tuzu ve Çankırı Keşkeği ikram edildi. Yaren gecesinde Mehmet Bayraktar, Metin Gül, Zekai Çakır ve Nazım Ege’de oluşan orkestra ekibinin sunduğu fasıl izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Gecede misafirlerin Çankırı’dan gelen yaren ekibini yoğun ilgi göstererek ayrı ayrı teşekkür edip, hasret gidererek teşekkür ettiler.

Kaynak: Haber Merkezi

Bu haber 311 kez okundu.
Bölgesel - 18:14 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by