Sumitomo Rubber Ako
16° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Ömer Topuz Güreş Salonu eski günlerine dönecek

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ömer Topuz Güreş Salonu’nda tadilata başlandı. Yaklaşık olarak 2,5 yıldır kapalı olarak bekletilen Atatürk Stadyumu açık tribün altında yer alan Ömer Topuz Güreş Salonu bakım onarım çalışmalarının ardından tekrar Çankırı güreş camiasının hizmetine sunulacak. Göreve geldiği günden bu yana tesisler bazında yeni proje ve […]
Çankırı Gündemi - 10 Haziran 2020 11:04 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Ömer Topuz Güreş Salonu’nda tadilata başlandı.

Yaklaşık olarak 2,5 yıldır kapalı olarak bekletilen Atatürk Stadyumu açık tribün altında yer alan Ömer Topuz Güreş Salonu bakım onarım çalışmalarının ardından tekrar Çankırı güreş camiasının hizmetine sunulacak.

Göreve geldiği günden bu yana tesisler bazında yeni proje ve bakım onarım çalışmalarına ağırlık veren Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “Çankırılı güreşçilere uzun senelerdir hizmet veren Ömer Topuz Güreş Salonu, yağmur sularının içeriye sızmasıyla ilgili bir problem yüzünden yaklaşık olarak 2,5 yıldır atıl bir şekilde kaderine terk edilmiş durumdaydı. Salon içinde ve dışında baştan aşağıya genel bir bakım onarım yapacağız. Bu salonumuz ilimizin merkezinde olması nedeniyle güreşçilerimize daha iyi hizmet verecektir. Ayrıca Çankırı’mızın önemli şampiyonlarından merhum Ömer Topuz’un adını taşıyan bir salonun kapalı kalması da oldukça üzücü bir durumdu. Nice şampiyon pehlivanların yetişmesi temennisi ile güreş camiamıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bu haber 988 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 11:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by