Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Orta’da yüzde yüz KOSGEB destekli işletmeler incelendi

Orta İlçesi’nde yüzde yüz Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteği ile kurulan işletmeleri ziyaret eden Cengiz Uğur, ilk olarak Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onayı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Orta Organize Sanayi Bölgesi hakkında fikir alış verişinde bulunuldu ve bölgenin çok kısa sürede cazibe merkezi olacağı Organize Sanayi Bölge […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 10 Haziran 2021 14:50 A A

Orta İlçesi’nde yüzde yüz Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) desteği ile kurulan işletmeleri ziyaret eden Cengiz Uğur, ilk olarak Orta Belediye Başkanı Bayram Yavuz Onayı ziyaret etti. Ziyaret sırasında Orta Organize Sanayi Bölgesi hakkında fikir alış verişinde bulunuldu ve bölgenin çok kısa sürede cazibe merkezi olacağı Organize Sanayi Bölge Müdürü tarafından ifade edildi.

Belediye ziyaretinden sonra Orta Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ziyaret edildi. Oda Başkanı Ferhat Danacı ile pandemide zarar gören esnaf ile KOSGEB destekleri hakkında fikir alış verişinde bulunuldu. Kendisi de KOSGEB Destek programlarından faydalanan Ferhat Danacı’nın işletmesi gezildi.

Programın devamında yüzde yüz KOSGEB desteği ile kurulan Halil Konuk’un işletmesi Oda Başkanı Ferhat Danacı ile gezildi. İşletme sahibi yapılan işler hakkında kısa bir sunum yaptı ve teşekkürlerini iletti.

Orta ilçesinde KOSGEB Geleneksel Girişimcilik Destek programından faydalanarak işletmesini kuran Mustafa Canbaz ve KOSGEB Destek Programından yararlanan Yusuf Can Danacı ziyaret edildi.

Son olarak Türkiye’ye yurt dışından ithal gelen gözlük camı kesme makinelerin yerini alacak yerli üretim makineler üretmek için KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programından faydalanan İsmail Bayburt ziyaret edilerek çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Program sonunda Uğur, “KOSGEB olarak, KOBİ’lerin sorunlarını çözmek, sıkıntılarını gidermek, önlerindeki engelleri aşmalarına yardımcı olmak üzere bütün imkânlarımızla KOBİ’lerimizin yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi

Bu haber 1818 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 14:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by