Sumitomo Rubber Ako
24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Oryantiring Türkiye Şampiyonası Eldivan’da başladı

01-02 Temmuz 2021 tarihleri arasıda sürecek olan 14 yaş ve altı Oryantiring Türkiye Şampiyonası Eldivan İlçesi Cemeli Mevkii’nde başladı. Daha çok ormanlık alanlar gibi doğa ile iç içe ortamlarda yapılan bu spor dalında, Çankırı Eldivan İlçesi hem muhteşem ormanlık bölgesi hemde tarihi yapısı ile ilçenin tarihi yapısı ile Türkiye Şampiyonası’nın verilmesinde önemli rol oynadı.  2 […]
Çankırı'da Yeni Gün - Fatih KARTAL - Çankırı Gündemi - 1 Temmuz 2021 18:57 A A

01-02 Temmuz 2021 tarihleri arasıda sürecek olan 14 yaş ve altı Oryantiring Türkiye Şampiyonası Eldivan İlçesi Cemeli Mevkii’nde başladı.

Daha çok ormanlık alanlar gibi doğa ile iç içe ortamlarda yapılan bu spor dalında, Çankırı Eldivan İlçesi hem muhteşem ormanlık bölgesi hemde tarihi yapısı ile ilçenin tarihi yapısı ile Türkiye Şampiyonası’nın verilmesinde önemli rol oynadı.  2 gün boyunca Çankırı’da konaklayacak sporcular Çankırı ve Eldivan İlçesi’ni tanıma fırsatı bulacaklar.  Böylece bölgenin tarihi, folklorik, ticari ve tarım ürünlerinin farkına varılmasında önemli katkı sağladı.

Şampiyona 13 farklı ilden 30 kulüp ve 263 sporcunun katıldı. Yarışmaları, 500’ün üzerinde doğa sporları meraklısıda ilgiyle takip etti.  İlk gün ferdi olarak yarışan sporcular uzun mesafe yarışmalarında ter döktüler. Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz, ” Şampiyona’nın birinci ayağını gerçekleştirmek üzere Eldivan’a gedik. Pandemi nedeniyle yinede yarışmalara katılmak üzere gelen sporcularımıza ve kulüplerimize teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese ayrıca canı gönülden şükranlarımı iletiyorum” dedi.

Çankırı Gençlik Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Müdürü Ekrem Şahin’de pandemi yasakları sonrası ilk ciddi organizasyon olduğunu belirterek, önümüzdeki günlerde de  Çankırı olarak farklı yarışmalara ev sahipliği yapmayı planladıklarını dile getirdi. Eldivan Gençlik Hizmetleri Müdürü ve Çankırı Oryantiring İl Temsilci ve Hakemi Burak Ergün ise Eldivan İlçesi’nin 2018 yılında oryantiring sporu ile tanıştığını, Eldivanlı bir iş adamının harita çizimi ile başlattığı organizasyonda bu sene Türkiye Şampiyonası ile devam edecek noktaya gelmesinin kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

İlk günün sonunda Ankara’dan ve Düzce’den katılan sporcular dereceye girmeye hak kazandılar. Derceye giren sporcular ödüllerini Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Hacer Akyüz ve ve protokol üyelerinin elinden aldılar. İkinci gün ise takımlar halinde yarışacak olan sporcular kısa mesafede derece alamaya çalışacaklar.

Bu haber 924 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 18:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by