Sumitomo Rubber Ako
12° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Öztürk yapımı tamamlanan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti

Çankırı’da Yeni Gün Öğrencilerin daha güzel ortamlarda eğitim alabilmeleri adına yeni okul yapım faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Çankırı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  16 derslikli eğitim binası ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyon binası yapımı geçtiğimiz aylarda tamamlandı. İnşa ve donatım faaliyetlerinin sonlanmasının ardından öğrenciler yeni okullarında eğitim görmeye başladı. Donatım hariç […]
Çankırı Gündemi - 23 Ekim 2020 09:32 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Öğrencilerin daha güzel ortamlarda eğitim alabilmeleri adına yeni okul yapım faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Çankırı Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  16 derslikli eğitim binası ve 200 öğrenci kapasiteli pansiyon binası yapımı geçtiğimiz aylarda tamamlandı. İnşa ve donatım faaliyetlerinin sonlanmasının ardından öğrenciler yeni okullarında eğitim görmeye başladı. Donatım hariç 20.131.653,21 TL maliyetli okulda 396 öğrenci eğitim görüyor.

Çankırı İl Millî Eğitim Müdürü Öztürk çocukları yeni okullarında ziyaret etti. Ziyarette Şube Müdürü  İbrahim Fırat ve okul idaresi hazır bulundu. Çocuklara sınıflarında misafir olan Öztürk, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu. Çocuklar ile sınıflarda bir süre sohbet eden Öztürk, okul binası ve pansiyonlarda bir dizi denetimlerde bulundu.

Gerçekleştirilen ziyarette Öztürk, “Öğrencilerimizin ferah ortamlarda eğitim görmeleri önceliklerimiz arasındadır. İlimizde okullarımızın depreme dayanıklılığı, güvenli bir çevrede olması, çağın şartlarına uygun hizmet vermesi için gerekli çalışmaları yapmaktayız. İçerisinde bulunduğumuz okul, günün şartlarında gerçekten çok modern bir eğitim alanı oldu. Öğrencilerimizin böylesine güzel ortamlarda eğitim görmeleri bizleri çok mutlu ediyor. İnşallah öğrencilerimiz, devletimizin bu yatırımlarına çalışmaları ile cevap verecektir. Öğrencilerimize güvenimiz tamdır.” dedi. Sınıf ziyaretlerinin akabinde okul idaresi ve öğretmenler ile görüşen Öztürk, gerçekleştirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi aldı.

Konu ile ilgili Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Yeni eğitim tesisinin öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ilimize hayırlar getirmesini temenni ederiz” ifadelerine yer verildi.

Bu haber 882 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by