Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Paylaşmak askıda kalmasın

Hayırsever Uğur İskilipli, ihtiyaç sahipleri için her gün ortalama 100 ekmeğiaskıda bırakıyor. Çankırı’ da Yeni Gün Çankırı’da 2006’ dan beri İskilipli Taş Fırın’ı işleten Uğur İskilipli tarafından askıda ekmek uygulaması üç yıldır devam ediyor. Hayırsever Uğur İskilipli bu duyarlı davranışı ile Çankırı’da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü üç senedir güldürüyor. Çankırı’da yoksul ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı Gündemi - 20 Kasım 2020 09:45 A A

Hayırsever Uğur İskilipli, ihtiyaç sahipleri için her gün ortalama 100 ekmeğiaskıda bırakıyor.

Çankırı’ da Yeni Gün

Çankırı’da 2006’ dan beri İskilipli Taş Fırın’ı işleten Uğur İskilipli tarafından askıda ekmek uygulaması üç yıldır devam ediyor.

Hayırsever Uğur İskilipli bu duyarlı davranışı ile Çankırı’da ihtiyaç sahiplerinin yüzünü üç senedir güldürüyor.

Çankırı’da yoksul ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için askıda ekmek uygulamasını ilk defa Çankırı’da İskilipli Taş Fırın tarafından yürütüldüğünü vurgulayan Uğur İskilipli, “İskilipli Taş Fırını sahibiyim. Üç senedir bu askıda ekmek uygulamasını sürdürüyoruz. Bize belirli miktarlarda para bırakan 10 lira 50 lira durama göre 100 lira miktarlarında para bırakan hayırsever vatandaşlarımız var. Yetmeyeni biz takviye ediyoruz. Günlük her ihtiyaç sahibine üç ekmek veriyoruz. Bu üç ekmeğe karşılıkta günlük 65 kişiye kadar yardım edebiliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Günde ortalama 90 ile 120 arası ekmek veriyoruz”

Yoksulların kalbini kırmadan yardım etmenin güzel bir yolu olan askıda ekmek uygulamasını Çankırı’ya taşıyan Uğur İskilipli, “Günlük sayımız 65’i bulduğunda bu durumu kötüye kullanan bedava ekmek için gelenler olduğu için bu sayıya 45  vatandaşa kadar düşürdük. Haksızlık ve suistimal olmaması için elimizden geleni yapıyoruz.

Günde ortalama 90 ile 120 arası ekmek veriyoruz. Bu uygulamayı hep aklımızdaydı. Ben bu uygulamayı Kırşehir’de görmüştüm. Çok hoşuma gitti. Bağış alanda çok bağış yapanda çok vatandaşlarımız bu uygulamaya katılıyor. Çankırı’da benimle beraber iki, üç fırında gördüm.

Biz başlattık günümüzde yapanlar da var. İnşallah daha da yaparlar” ifadelerine yer verdi.

Çankırı’da Yenigün muhabirleriyle Röportaj yaptıktan hemen sonra Çankırılı bir vatandaş 100 liralık bağışı dikkat çekti.

Vatandaşın bağışını vurgulayan Uğur İskilipli “Vatandaşlar bize güveniyor. Bizde ihtiyaç sahiplerine elimizden geldiği kadar yardım etmeye çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Bu haber 2010 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by