Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Pençe Kartal-2 harekatında 3 asker şehit oldu

▌MSB tarafından Irak’ın kuzeyinde bulanan Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 harekatında teröristlerle çıkan çatışma sonucunda 3 asker şehit oldu, 3 asker yaralandı. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatında teröristlerle çıkan çatışma sonucunda iki askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını açıklamıştı. Dün sabah yapılan ikinci açıklamada yaralı askerlerden Komando Yüzbaşı Ertuğ Güler’in […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Bölgesel - 12 Şubat 2021 14:02 A A

MSB tarafından Irak’ın kuzeyinde bulanan Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 harekatında teröristlerle çıkan çatışma sonucunda 3 asker şehit oldu,

3 asker yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal-2 Harekatında teröristlerle çıkan çatışma sonucunda iki askerin şehit olduğunu, 4 askerin yaralandığını açıklamıştı.

Dün sabah yapılan ikinci açıklamada yaralı askerlerden Komando Yüzbaşı Ertuğ Güler’in de şehit olduğu duyuruldu. 

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yapılan açıklamada bölgede tespit edilen terör hedeflerine yönelik hava harekatı düzenlendiği teröristlere ağır darbe vurulduğu ifade edildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasında, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz” ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da şehit ailelerine baş sağlığı diledi: “Kahraman silah arkadaşlarımız, 10 Şubat’ta şehit olmuştur. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.”

2 asker için Şırnak’ta tören düzenlendi

Çatışmada şehit düşen Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ve Astsubay Kıdemli Çavuş Harun Turhan için Şırnak’ta tören düzenlendi.

23. Piyade Tümen Komutanlığındaki törenin ardından Coşkun ve Turhan’ın naaşı silah arkadaşlarının omuzlarında ambulansa taşındı. Şehitlerin cenazesi uçakla Ankara’ya uğurlandı. 

Bu haber 3978 kez okundu.
Bölgesel - 14:02 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by