Sumitomo Rubber Ako
11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

Planlı bakım, plansız kesinti!

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı’daki planlı bakım çalışmaları nedeniyle dün, Çankırı Merkez ve bazı ilçelerinde elektrik kesintisi yaşandı. Planlı bakım çalışmaları nedeniyle şehir genelinde yapılan kesintiler sonucunda şehrin bir kısmında hayat durma noktasına geldi. Başkent Elektrik A.Ş. tarafından geçtiğimiz günlerde sık sık elektrik kesintisi yapılacağı duyurulurken belirtilen gün ve saatlerde elektrik kesintisi yaşanmadı. Ancak dün duyuru […]
Çankırı Gündemi - 21 Ekim 2020 10:26 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı’daki planlı bakım çalışmaları nedeniyle dün, Çankırı Merkez ve bazı ilçelerinde elektrik kesintisi yaşandı. Planlı bakım çalışmaları nedeniyle şehir genelinde yapılan kesintiler sonucunda şehrin bir kısmında hayat durma noktasına geldi.

Başkent Elektrik A.Ş. tarafından geçtiğimiz günlerde sık sık elektrik kesintisi yapılacağı duyurulurken belirtilen gün ve saatlerde elektrik kesintisi yaşanmadı. Ancak dün duyuru ve bilgilendirme yapılmaksızın aniden elektrik kesintisi yaşandı. Yalnızca Başkent Elektrik A.Ş. internet sitesi üzerinden ‘Planlı Kesinti’ olarak yayınlandı.

Elektrik kesintisinden habersiz yakalanan pek çok hane ve işyeri mağdur duruma düştü. Bazı işyerleri elektrik olmadığından dolayı işyerlerine erken saatte kapatmak zorunda kaldı.

Başkent Elektrik A.Ş.’nin internet sitesi üzerinde, planlı kesintinin 14.00 ile 19.00 saatleri arasında olacağı belirtilmesine rağmen çağrı merkezine ulaşan abonelere, “Değerli müşterimiz, devam eden planlı kesinti için tahmini enerji verme saati 19.09 olarak revize olmuştur. Anlayışınız için teşekkür ederiz” şeklinde SMS gönderildi. Ancak kesin olarak 19.09 denilmesine rağmen elektrik yaklaşık yarım saat daha verilmedi.

Yaklaşık 6 saat süren kesintinin ardından elektrik kademeli olarak verilerek 19.30’dan sonra şehirde hayat normale döndü.

Bu haber 1022 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by