Sumitomo Rubber Ako
Kapalı

Psikolojik Danışmanlar Günü kutlandı

Çankırı’da Yeni Gün Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Çankırı Şubesi, 30 Eylül Ulusal Psikolojik Danışmanlar gününü çeşitli etkinliklerle kutladılar. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Çankırı Şube Başkanı Çelebi Çağlayan, ‘”Kavram ve hizmet olarak 1950’li yılların başında ülkemize giren Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri bugün, kamu ve özel sektörde eğitim, sağlık, aile ve sosyal […]
Çankırı'da Yeni Gün - Furkan Koçumoğlu - Bölgesel - 3 Ekim 2022 18:15 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Çankırı Şubesi, 30 Eylül Ulusal Psikolojik Danışmanlar gününü çeşitli etkinliklerle kutladılar.

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Çankırı Şube Başkanı Çelebi Çağlayan, ‘”Kavram ve hizmet olarak 1950’li yılların başında ülkemize giren Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetleri bugün, kamu ve özel sektörde eğitim, sağlık, aile ve sosyal hizmet, adalet, TSK, diyanet, endüstri, spor, insan kaynakları gibi birçok hizmet alanında istihdam edilen 70.000’e yakın meslektaşımız ve üniversitelerde öğrenimine devam eden 25.000 civarında Psikolojik Danışma ve Rehberlik lisans öğrencimizle büyük ve saygın meslek gruplarından biri olmuştur.  Üst düzey akademik ve bilişsel yeterlilikle mesleki eğitime giriş yapan lisans öğrencilerimiz, uygulamaya dönük ve nitelikli bir eğitim sonrası mesleğe ilk adımlarını atmaktadır. İstihdam edildikleri her alanda farkını ortaya koyan meslektaşlarımıza olan ihtiyaç birçok iş kolunda çeşitlenerek artmaya devam etmektedir. Bu kapsamda çalışmalarını yürüten derneğimiz geçmişte olduğu gibi bugünde mesleğimizin temsil edilmesi, meslektaşlarımızın mesleki eğitim ve gelişimlerinin desteklenmesi, var olan istihdam alanlarının korunarak yeni istihdam alanlarının oluşturulması noktasında çalışmalarına devam etmektedir.  Mesleki yetkinliklerimiz dâhilinde insana hizmet noktasında bize ihtiyaç olan her alanda olmaya devam edeceğiz. İyi ki psikolojik danışmanız. Tüm üye ve meslektaşlarımıza saygılarımızla, 30 Eylül Ulusal Psikolojik Danışmanlar Günü Kutlu olsun.” dedi.

Bu haber 443 kez okundu.
Bölgesel - 18:15 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by