Sumitomo Rubber Ako
18° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

Recep Tayyip Erdoğan Parkı Göleti Temizlendi

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Parkı içerisinde bulunan 11 bin metrekarelik gölet alanında yürüttüğü temizlik çalışmalarını tamamladı. 45 cm derinliği olan gölet, iki noktadan beş ayrı su motoru ile iki günde boşatıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, gölet tabanındaki mebran malzemeyi fırça ve tazyikli su ile temizledi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü, […]
Çankırı Gündemi - 18 Temmuz 2019 10:09 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Belediyesi, Recep Tayyip Erdoğan Parkı içerisinde bulunan 11 bin metrekarelik gölet alanında yürüttüğü temizlik çalışmalarını tamamladı. 45 cm derinliği olan gölet, iki noktadan beş ayrı su motoru ile iki günde boşatıldı. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, gölet tabanındaki mebran malzemeyi fırça ve tazyikli su ile temizledi.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bölgenin en büyük rekreasyon alanlarından biri olan Recep Tayyip Erdoğan Parkı’nda yer alan ve üzerinde Gemi Kütüphane bulunan suni göletin suyunun tamamen boşaltılarak temizlendiğini bildirdi.  Durgun olduğu için zamanla kirlenen gölet suyu, dibinde oluşan tortular ve taşlardan temizlenerek sağlıklı hale getirildi.  Gölet suyunun iki noktadan beş ayrı su motoru ile boşaltıldığı çalışmalarda 20 personel görev aldı. Detaylı temizlik çalışmalarının ardından yapay gölet yeniden temiz suya kavuştu. Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, yapılan temizlik çalışmaları ile park alanı içerisinde sinek oluşumunu engellerken Çankırı halkına görsel bir güzellik sunan parkta çevre ve insan sağlığını tehdit edecek unsuların da ortadan kaldırıldığını ifade etti. Esen, gölet çevresinde peyzaj ve kent estetiği çalışmaları kapsamında yer alan çakıl taşlarının da gölete atılmaması konusunda vatandaşlardan ricada bulundu.

Bu haber 1544 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:09 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by