Sumitomo Rubber Ako
Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

Rektör Ayrancı, “Geleceğe yürümenin azmi ve kararlılığı içerisindeyiz”

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hakkında mesaj yayınladı. Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı konu ile ilgili yayınladığı mesajda, “Cumhuriyetin ilanı, Milli Mücadele sonunda kazanılan bağımsızlığın taçlandırıldığı en büyük zaferlerdendir. Millet olarak amacımız o günlerden bu günlere büyük zorluklarla taşıdığımız vatanımıza sahip çıkmak, ulusal bağımsızlık ve […]
Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı'da Yeni Gün - Çankırı Gündemi - 29 Ekim 2020 10:24 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hakkında mesaj yayınladı.

Rektör Prof. Dr. Hasan Ayrancı konu ile ilgili yayınladığı mesajda, “Cumhuriyetin ilanı, Milli Mücadele sonunda kazanılan bağımsızlığın taçlandırıldığı en büyük zaferlerdendir. Millet olarak amacımız o günlerden bu günlere büyük zorluklarla taşıdığımız vatanımıza sahip çıkmak, ulusal bağımsızlık ve egemenliğe dayanan demokratik ve sosyal hukuk devleti anlayışını yaşatmaktır.

Aziz bir neslin türlü fedakârlıklarla kurduğu ve bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizin 97. yıl dönümünü kutladığımız bugün birlik ve beraberliğimizden aldığımız güçle daha aydınlık bir geleceğe yürümenin azmi, kararlılığı ve heyecanı içerisindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyeti bizlere emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, yüce milletimizin Cumhuriyet Bayramını en kalbi duygularla kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Bu haber 5779 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 10:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by