Sumitomo Rubber Ako
14° Açık
  • EURO
  • DOLAR

Rektör Ayrancı İstiklal Yolu’nu Barış Pınarı’na Taşıdı

Çankırı’da Yeni Gün Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ve beraberindeki üniversite yönetimi ve akademisyenler ile birlikte, Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek amacıyla Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine gitti. Rektör Ayrancı ve beraberindeki 20 kişilik heyet, ilk olarak Akçakale Kaymakamı Metin Esen ve Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyaretten sonra Barış […]
Çankırı Gündemi - 19 Ekim 2019 09:35 A A

Çankırı’da Yeni Gün

Çankırı Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı ve beraberindeki üniversite yönetimi ve akademisyenler ile birlikte, Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek amacıyla Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesine gitti.

Rektör Ayrancı ve beraberindeki 20 kişilik heyet, ilk olarak Akçakale Kaymakamı Metin Esen ve Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten sonra Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan askerler ile bir araya gelen heyet, ilçede terör örgütü YPG/ PKK tarafından atılan havan topları neticesinde yaralanan Akçakale’deki vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, yaptığı açıklamada, Akçakale ilçedesinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ilçe halkının Mehmetçik ile kenetlendiğini gördüğünü ifade etti.

Ayrancı, daha sonra Akçakale’deki çocuklara da oyuncak hediye etti.

Ardından sınırın sıfır noktasına giden heyet cephe gerisindeki askerlere ve sivil halka destek verdi.

İlçede bulunan Türk Kızılay’ına ait Şanlıurfa Beslenme Ekip Başkanlığı’na giden heyet üniversitenin kendi imalatı olan pirinç ve çeşitli gıda maddelerini vererek desteklerini iletti.

Üniversite aklı ve vicdanın temsilcisi olarak orada olduklarını ifade eden Rektör Ayrancı, “Barış Pınarı Harekatı operasyonunun dokuzuncu gününde bir üniversite aklı ve vicdanın temsilcisi olarak burada hem halkımızı, hem misafirlerimizi, hem çocuklarımızı, hem de kamu görevlilerimizi ziyaret ederek onlarla hasbihal etmek istedik. Mehmetçiğimize destek vermek istedik. Burada bulunan halkımıza yardım getirerek devletin şefkat elininin var olduğunu göstermek istedik.” dedi.

Barış Pınarı Harekatı’nda ilk şehidin verildiği noktada konuşan Ayrancı, “İlk şehidimizin verildiği yer burası. Havan topu buraya düşmüş. Terör örgütü bir terör devleti kurmak istedi. Fakat kahraman mehmetçik, dirayetli idaremizin ve siyasetimizin verdiği kararlar doğrultusunda bu oyunu bozdu ve Orta Doğu’da artık bir terör devleti kurulması ihtimali kalmadı. Türk Milleti olarak bu bizim Orta Doğu halklarına ve tüm insanlığa bir hediyemizdir. Çünkü eğer Türk devleti ve milleti bu riski alıp bu cesareti göstermeseydi burada tamamıyla karmakarışık kana, acıya, üzüntüye gark olmuş bir insanlar topluluğu meydana gelecekti.” ifadelerine yer verdi.

Mehmetçiğin gittiği her yerde düzen ve intizamın olduğunu dile getiren ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, “Mehmetçiğin gittiği her yerde huzur, düzen ve intizam vardır. Ahlak, şefkat ve rahmet vardır. İşte biz de bunu yerinde görmek ve mehmetçiğimize destek vermek, halkımızın yanında olmak için buraya kadar geldik. Buradaki halkımıza ve Mehmetçiğimize karınca kararınca bazı yardımlar getirdik. Burada bulunan çocuklarımıza hediyeler getirdik. Üniversitemiz bünyesinde kendi üretimimiz olan bazı yiyecek malzemelerini poşetleyerek buraya getirdik. Yani marketten veya başka bir yerden almadık, kendi imal ettiğimiz, gayet doğal tertemiz yiyecekleri getirdik. Bir temsil olarak kendi ürettiğimiz pirinçlerden getirdik. Kaya tuzu getirdik. Bir otobüsün bagajının alabileceği kadar bir tona yakın yiyecek maddesini destek vermek amacıyla getirdik.” sözlerine yer verdi.

“Bu kahraman direnişe ve operasyonumuza bir destek vermek istedik.” diyen Ayrancı, destek vermeye devam edeceklerini ve Mehmetçiğin her zaman yanında olacaklarını ifade etti.

Bu haber 4800 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 09:35 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
1
Çankırı'da Yeni Gün Gazetesi
Bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.
Powered by